ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

08.04.2021 відбувся робочий візит заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Пустоварова А.І. та директора департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради Ушакової В.В.  до КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР.

Під час візиту директор КНП  «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР Запорожченко А.Г. ознайомив присутніх з роботою лікарні у період надзвичайної ситуації, спричиненої гострою респіраторною хворобою COVID-19 та станом проведення ремонтних робіт.

КНП «Міська дитяча лікарня № 5» ЗМР - єдина у місті Запоріжжі багатопрофільна дитяча лікарня, де сконцентровано всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню: стаціонарної, консультативної амбулаторно-поліклінічної та виїзної для інтенсивної терапії новонародженим.

З метою оптимізації надання медичної допомоги дитячому населенню КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР визначена лікарнею, що забезпечує надання стаціонарної допомоги дитячому населенню міста Запоріжжя та Запорізької області з підозрою або встановленим захворюванням на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-Co-V-2.

У 2020 році в КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР стаціонарну медичну допомогу отримали 157 дітей з захворюванням на гостру респіраторну хворобу COVID-19, з початку 2021 року – 112.

На період пандемії, частина відділень інфекційно-боксованого відділення дітей старшого віку та відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги (далі – ВН(Е)МД) - перепрофільовані для організації надання медичної допомоги пацієнтам дитячого віку з підозрою на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-Co-V-2.

Інфекційно-боксоване відділення дітей старшого віку забезпечує надання медичної допомоги пацієнтам із захворюваннями бронхо-легеневої системи та верхніх дихальних шляхів, у т.ч. інфекційного генезу (ГРВІ, пневмонія, грипп), у віці  від 3 до 18 років. Щороку у відділенні отримують медичну допомогу 700-1000 пацієнтів.

Ремонт відділення не проводився з 1990 року (з початку забудови головного корпусу лікарні). У незадовільному стані та потребували ремонту приміщення палат, маніпуляційні, освітлення, сантехніка тощо. Наявні санітарні кімнати не відповідали сучасним будівельним нормам та санітарним стандартам.

Завдяки реалізації Міської програми покращення матеріально-технічної бази лікарень, у 2020 році за кошти місцевого бюджету на суму близько 2,7 млн.грн проведено ремонт правого крила відділення.

У поточному році за кошти місцевого бюджету буде завершено ремонт лівого крила відділення, зокрема, буде виконано: ремонт у палатах, маніпуляційних, приміщеннях загального користування; ремонт санітарних кімнат, оновлено сантехніку, кахель, освітлення; заміну дверей, комунікацій (каналізаційні системи, електропроводку), тощо; заміну підлоги - замінено зруйноване паркетне покриття на лінолеум згідно сучасних стандартів.

У ВН(Е)МД у цілодобовому режимі 24/7, надається медична допомога дитячому населенню різного віку – з народження і до 18 років, у т.ч. дітям постраждалим від раптових та загрозливих для життя та здоров’я станів, з метою попередження негативних наслідків для життя та здоров’я дітей. Щороку у зазначеному відділенні надається медична допомога близько 27 тис. дитячого населення м. Запоріжжя та Запорізької області. При відділенні функціонує приймально-діагностичний блок (отоларинголог, хірург, педіатр, експрес-лабораторія, УЗД).

Ремонт ВН(Е)МД не проводився з 1990 року (з початку забудови головного корпусу лікарні). Були у незадовільному стані та потребували поточного ремонту приміщення діагностичного блоку відділення - пост прийому хворих,  інфекційний кабінет, кабінети вузьких спеціалістів.

У 2020 році завершено перший етап ремонтування ВН(Е)МД – за кошти місцевого бюджету на суму понад 1,7 млн.грн. проведено поточний ремонт приміщень лікувальної зони (бокси) та консультативно-оглядові приміщення, наявна санітарна кімната облаштована для потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

У поточному році заплановано проведення ремонту приміщень вхідної групи та загального користування відділення невідкладної екстреної медичної допомоги.

Крім того, до кінця 2021 року на базі ВН(Е)МД заплановано капітальний ремонт приміщень для організації травмпункту з рентгенкабінетом, що є нагальним за результатами проведеного статистичного аналізу та враховуючи його відсутність у закладах дитячого спрямування міського підпорядкування.

Завдяки реалізації міської програми покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я м.Запоріжжя пацієнти, які перебувають на стаціонарному лікуванні в КНП «Міська дитяча                 лікарня №5» ЗМР, мають змогу отримувати лікування в комфортних умовах, що позитивно впливає на психоемоційний стан пацієнтів, процес лікування та якість медичної допомоги дитячому населенню в цілому.