ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

26 квітня 1986 року в Україні трапилася трагедія світового масштабу. На четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС сталася аварія, яку вважають найбільшою в історії людства техногенною катастрофою - сталося радіоактивне зараження території загальною площею 207,5 тисяч квадратних кілометрів.

Зокрема, загальна площа радіаційного забруднення України становила 50 тисяч квадратних кілометрів. Віддаючи данину пам’яті загиблим, Організація Об'єднаних Націй (ООН) оголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф.

За різними даними, протягом лише одного місяця після Чорнобильської катастрофи від отриманого опромінення загинули від 30 до 200 пожежних, працівників АЕС та інших осіб, хто першими поринули у боротьбу з поширенням радіоактивних речовин. Для ліквідації наслідків аварії були задіяні сотні тисяч людей. Серед них і 9 тисяч запоріжців, які ціною свого здоров’я, а іноді, навіть життя, врятували країну і світ від радіаційного забруднення. Для надання медичної допомоги людям, що постраждали від аварії, відправлялись бригади медиків, які працювали у місцевих стаціонарах, у складі бригад швидкої допомоги об’їздили майже всю територію зараженої радіацією зони. Чорнобильська аварія стала не тільки найбільшою екологічною катастрофою ХХ століття, а й уроком всьому людству, показавши, що ядерна енергія, яка вийшла з-під контролю, не визнає кордонів. І лише завдяки мужності та самовідданості робітників, вчених, військових і добровольців, які ризикували своїми життями і здоров'ям, які виконали тоді, в 1986 році, безпрецедентні за своїми масштабами та складністю роботи з екстреного усунення наслідків цієї трагедії, вдалося уникнути більш жахливих наслідків.

На диспансерному обліку у закладах охорони здоров’я міста перебуває 1854 особи з числа постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС (ліквідаторів – 1147, евакуйованих – 311, переселенців – 155, дітей – 239). У першому кварталі 2021 року диспансерним оглядом охоплено близько 32% дорослих постраждалих та 56% дітей. За підсумками диспансеризації розробляються плани лікування постраждалих, проводиться відбір на санаторно-курортне лікування. За направленням сімейного лікаря пацієнти мають можливість вибирати лікувальний заклад для стаціонарного лікування, пройти лікування в амбулаторному центрі фізичної реабілітації учасників АТО та ліквідаторів аварії на ЧАЕС КНП «Міська лікарня №3» ЗМР, отримати лікування у денних стаціонарах поліклінік. Ліквідатори, які мають статус інвалідів війни, забезпечуються ліками і харчуванням у стаціонарі, амбулаторне лікування забезпечується державною програмою «Доступні ліки». Міські стоматологічні поліклініки продовжують пільгове протезування інвалідів з числа постраждалих, які мають зв’язок захворювань з наслідками аварії на ЧАЕС, у межах виділених коштів.

Низький уклін всім, хто боровся зі страшною бідою. Священна пам'ять про Ваш подвиг не згасне у віках і збережеться в серцях народу.