ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день боротьби проти малярії відзначається 25 квітня щорічно з 2008 року. Метою проведення є пошук шляхів подолання хвороби, обмін досвідом та встановлення глобального партнерства в боротьбі з небезпечною інфекцією.

Малярія – паразитарне захворювання, збудником якого є найпростіші (плазмодії малярії), що передаються від хворої до здорової людини через укуси самки малярійного комара, яка для відкладання яєць живиться кров`ю. Людина є проміжним господарем, в організмі якої проходить безстатевий процесс у клітинах печінки та еритроцитах.

До 90% всіх випадків малярії припадає на країни Африки. Реєструється малярія також в Азії, Латинській Америці, Близькому Сході. За даними МОЗ, в Україні передача малярії комарами не відбувається і всі зареєстровані випадки захворювань – завезені. Та все ж територія України належить до територій з можливим розвитком місцевих випадків малярії, адже населена комарами роду Анофелес (Anopheles), які є переносниками збудника малярії – малярійного плазмодія. 

Клінічні прояви малярії пов’язані із виходом плазмодіїв в кров людини. Захворювання часто починається з нездужання, слабкості, розбитості, головного болю, болю в м’язах, суглобах, попереку, сухості в роті; періодично підвищується температура тіла, з’являються розлади травлення, кашель, порушення з боку нервової та інших систем організму. За тяжкого перебігу хвороба може закінчитись смертю. Щороку у світі хворіють на малярію близько 400 млн. осіб, з них до 1 млн. помирає.

На сьогодні ліцензованих вакцин проти малярії не існує. Основні методи профілактики зводяться до боротьби з переносниками малярії: знищення місць виплоду комарів, винищення личинок комарів у водоймах та дорослих комарів у приміщеннях, використання репелентів та протимоскітних сіток. Особам, які планують відвідати ендемічні з малярії країни, слід бути обізнаним щодо ризику зараження та основних симптомів малярії, берегтися від укусів комарів, приймати протималярійні препарати для особистої профілактики. Після повернення в Україну необхідно негайно повідомити сімейного лікаря про прибуття з тропічних країн. Застосування вживання протималярійного препарату слід продовжувати ще протягом 4-х тижнів після виїзду з малярійної місцевості, оскільки за відсутності хіміопрофілактики в цей період, існує найбільша вірогідність виникнення особливо небезпечної злоякісної форми тропічної малярії.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: чим ретельніше будуть виконуватися правила профілактики малярії, тим меншою буде вірогідність захворіти цією небезпечною хворобою.