ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній тиждень імунізації (World Immunization Week) проводиться щорічно у другій половині квітня з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Спочатку цей захід називався Європейським тижнем імунізації і охоплював країни Старого Світу, однак поступово до нього приєдналися й інші континенти.

В Україні Всеукраїнський тиждень імунізації проходить щорічно з 2006 року. Метою акції, яка проводитиметься у 2021 році з 26 квітня по 2 травня, є сприяння просуванню одного з найбільш дієвих інструментів охорони здоров'я в світі - використанню вакцин для захисту людей різного віку від хвороб.

За даними ВООЗ, імунізація дозволяє щорічно запобігати від 2 до 3 мільйонів випадків смерті від дифтерії, правця, кашлюку, кору, краснухи, паротиту, поліомієліту, гепатиту та інш. Кількість дітей, які вчасно отримують вакцину, зростає, в тому числі завдяки старанням ВООЗ і оголошеного нею Тижня імунізації. Кожен рік щеплення робляться більш ніж 100 мільйонам дітей у всьому світі. ВООЗ рекомендує здійснювати щеплення не менше, ніж 95% дітей. Якщо 90-95% людей мають імунітет проти інфекційного захворювання, воно не поширюється серед населення, адже створюється колективний імунітет. Всі щеплення в Україні проводяться згідно схем Національного календаря щеплень (основний контингент підлеглих щепленням – діти). До 1,5 років дитина отримує всі необхідні щеплення, що дозволяє їй активно контактувати з іншими дітьми без ризику заразитись і захворіти. Всі щеплення, згідно з календарем щеплень, проводяться в поліклініках безкоштовно.

Відмови від щеплень підвищують не лише ризик зараження інфекцією, але і ризик її важкого перебігу, розвитку ускладнень і навіть смерті. Крім того, відмови від вакцинації призводять до зменшення захищених осіб в колективі і роблять можливими спалахи тих захворювань, які людство залишило в минулому. На сьогодні в Україні контроль якості медичних імунобіологічних препаратів здійснюється сертифікованою ВООЗ лабораторією ДП "Державний експертний центр МОЗ України", яка має усі необхідні дозвільні документи. При цьому переважна більшість вакцин, які закуповує МОЗ, використовується не тільки в Україні, а й у багатьох провідних країнах світу. Крім того, завдяки новим і комбінованим вакцинам, в даний час можна захистити підлітків і дорослих людей від таких хвороб, що представляють загрозу для життя, як грип, менінгіт і рак (рак шийки матки і печінки). Під час пандемії COVID-19 слід підтримувати імунізацію для запобігання поширенню вакциноконтрольваних захворювань: туберкульозу, гепатиту, поліомієліту, кору, краснухи, паротиту, дифтерії, кашлюку, правця, гемофільної інфекції.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: якщо ви пропустили вакцинацію, зверніться до сімейного лікаря, щоб зрозуміти, коли і як отримати будь-які пропущені дози вакцини. Захищайте себе та членів своєї сім'ї - вакцинуйтеся!