ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Екстрена (швидка) медична допомога – спеціалізована медично-санітарна служба, завданням якої є надання першої медичної допомоги при станах, загрозливих для життя, потерпілим від нещасних випадків (поранення, переломи, опіки, отруєння, ураження електричним струмом тощо) або при раптових захворюваннях та транспортування потерпілих до лікарень.

          Історія надання допомоги знедоленим, постраждалим, покаліченим людям йде корінням в XV століття і пов'язана з діяльністю благодійників, богаділень при церквах і монастирях. Виникнення служби швидкої допомоги відносить нас у XIX століття, коли відкрилися перші станції швидкої допомоги у Європі та Лондоні. В Україні перші заклади швидкої медичної допомоги були створені в 1881 році у Києві, 1890 – у Львові та 1903 – в Одесі.

Завдання фахівців цієї служби – надати швидку медичну допомогу кожному, хто цього потребує. Саме працівники швидкої допомоги першими беруть на себе відповідальність за здоров’я та життя людей, готові прийти на допомогу хворим і травмованим у будь-який час. Цілодобово автомобілі швидкої допомоги виїжджають на найрізноманітніші виклики, зокрема сьогодні – до людей із підозрою на СOVID-19.

В сучасній Україні диспетчерська служба швидкої медичної допомоги централізована, має єдиний телефонний індекс для виклику, автомашини забезпечені медичним обладнанням для здійснення першої медичної допомоги під час руху транспорту. З 2009 року загальнодержавним телефонним номером виклику є 103. В Запорізькій області КНП «ТМО «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ЗОР має 25 підстанцій, 36 пунктів базування, на яких щоденно працює 154 бригади медичних працівників. Цілодобово автомобілі швидкої допомоги поспішають на виклик, щоб надати кваліфіковану допомогу людині, яка перебуває в критичній ситуації.

Департамент охорони здоров’я міської ради вітає працівників швидкої медичної допомоги та бажає терплячих пацієнтів, спокійних робочих змін, міцних нервів і сімейного благополуччя! Спасибі вам за вашу благородну і потрібну роботу!