ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день охорони праці відзначається щорічно 28 квітня. Це свято започаткувала Міжнародна організація праці (МОП) з метою привернути увагу до проблеми безпеки людини на робочому місці в сучасному суспільстві. Одним з головних аспектів цієї роботи є розробка заходів щодо зниження рівня смертності на виробництві.

Святкування дня охорони праці вперше відбулося в 2003 році, але ще в 1989 році американські і канадські робочі відзначали День пам'яті на честь загиблих на робочому місці. З часом цей день об'єднав усіх, хто прагне зробити роботу людини більш безпечною для її здоров'я та життя.

У 2021 році Міжнародна організація праці присвячує День охорони праці залученню потенціалу елементів системи безпеки та здоров’я (далі – БЗР), що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі. Девіз Дня охорони праці -2021: «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР». Нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР, включно зі службами безпеки та охорони здоров’я на роботі як на національному рівні, так і на рівні підприємств.

Як відзначають в МОП, пандемія зачепила майже кожен аспект в сфері праці. Йдеться і про ризик передачі вірусу на робочих місцях, і про загрози, що виникли в результаті вживання заходів, спрямованих на запобігання поширенню вірусу. Зокрема, масштабний перехід на дистанційну роботу містить потенційні ризики для безпеки і здоров'я працівників, а саме психосоціальні ризики і ризики насильства. МОП прагне показати важливість створення стійких систем БЗР і інвестування коштів в них. Організація планує висвітлювати як регіональні, так і національні приклади зменшення і попередження поширення COVID-19 на робочому місці.

Праця – це частина нашого життя. В офісі та на виробництві, у будь-якій сфері ми прагнемо до того, щоб працювати було безпечно. Сьогодні нам усім доводиться переживати складний час. Кожен із нас повинен замислитись, наскільки відповідальним має бути той, хто щодня виходить на роботу. Особливо представники тих виробничих галузей, які щохвилини перебувають в епіцентрі складних ситуацій – медичні працівники, рятувальники, фахівці, що забезпечують правопорядок і спокій. Сьогодні ми як ніколи розуміємо, що життя і здоров’я найманих працівників напряму залежить від ставлення роботодавців до своїх кадрів та їх сімей.

Департамент охорони здоров'я міської ради бажає усім міцного здоров’я, сил, розуміння та витримки, успіхів в роботі, безпеки на кожному робочому місці, добробуту та злагоди в кожній родині, життєвої енергії і наснаги до праці.