ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

1 травня в Україні та в інших країнах світу відзначиться День праці. В цей день згадується боротьба найманих робітників за свої права. Історія свята свідчить, що 1 травня 1886 року в американському місті Чикаго почалися багатотисячні протести робітників. Вони вимагали встановлення 8-годинного робочого дня та підвищення зарплатні.

Під час численних сутичок мітингуючих з поліцейськими загинуло кілька людей з обох сторін. З того часу страйки проводилися щороку і мали більш мирний характер. До протестів приєдналися робітники багатьох великих міст США. В 1888 році 1 травня було оголошено Днем загальнонаціональної боротьби за права робітників. Наступного року на Міжнародному конгресі робітничих партій цей день було обрано для організації інтернаціональної демонстрації. В 1890 році до протестів долучилися в Австрії, Чехії, Франції, Угорщині, Італії, Франції.

З середини 1890-х років на травневих демонстраціях проголошувалися вимоги покращення життєвих умов, міжнародної солідарності й боротьби проти мілітаризму та війни. В часи незалежності України “День міжнародної солідарності трудящих” перейменували на “День праці”. Це день трудівника, день солідарності та взаємної підтримки трудящих усього світу у прагненні жити в мирному, демократичному суспільстві. Оскільки цей день дарує українцям вихідний, українці часто влаштовують собі відпустку на травневі свята. В перші дні травня родини їдуть на дачі, відпочивають на природі або мандрують Україною. Цьогоріч влада закликає українців дотримуватися правил карантину навіть під час свят, адже пандемія коронавірусу продовжується.

Департамент охорони здоров'я міської ради від щирого серця вітає зі святом 1 Травня! Зичимо щастя, здоров’я, весняного тепла, натхнення, творчої праці! Хай першотравневі свята принесуть Вам і Вашим близьким радість та задоволення! Хай панує мир, злагода та добробут у Ваших оселях!