ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

8 травня Міжнародний Рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця святкує Всесвітній день. Міжнародний Рух ЧХ і ЧП об'єднує понад 500 мільйонів людей в 186 країнах світу, спирається в своїй роботі на унікальну мережу добровільних помічників. Сьогодні більше 400 мільйонів добровольців надають допомогу і підтримку 275 мільйонам людей по всьому світу.

          Завдяки зусиллям швейцарського комерсанта Анрі Дюнана - засновника Міжнародного Руху ЧХ і ЧП, в 1863 році в Швейцарії був створений Міжнародний Комітет Червоного Хреста. Спочатку діяльність поширювалася виключно на учасників війн, які постраждали в боях, пізніше рух розповсюдив свою діяльність і на мирне населення. За пропозицією Жана Анрі Дюнана в 1864 році була підписана конвенція про поліпшення рівня життя поранених і покалічених в різних війнах. У конвенції також було вказано на те, що у лікарів і медперсоналу повинен бути універсальний відмітний знак. Як символ був обраний червоний хрест на білому тлі. Тільки рух Червоний Хрест має право на використання емблеми у вигляді червоного хреста. У 1906 році в Османській імперії з'явилася благодійна організація Червоний Півмісяць, аналог Червоного Хреста в мусульманських країнах.

Товариство Червоного Хреста в Україні, яке є частиною Міжнародного ТЧХ і ЧП, було засноване 18 квітня 1918 року. У його лавах – понад 6,3 мільйона активістів і прихильників. Серед них – понад 3000 висококваліфікованих сестер милосердя, які входять до патронажної служби. Їх діяльність – щоденне нагадування людям про важливість прояву турботи, милосердя та гуманізму до тих, кому сьогодні найважче. Щорічно волонтери і співробітники Червоного Хреста України обслуговують понад 105 тисяч самотніх людей похилого віку, майже 23 тисячі інвалідів війни й праці, понад 25 тисяч учасників Другої світової війни, понад 8 тисяч інвалідів дитинства.

Основними напрямками діяльності Червоного Хреста України є надання медико-соціальної допомоги незахищеним верствам населення, проведення санітарно-профілактичної роботи, навчання населення навичкам надання першої допомоги, організація безоплатного донорства, поширення знань про міжнародне гуманітарне право та підтримка ініціатив Міжнародного Товариства Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, спрямованих на допомогу людям.

Департамент охорони здоров'я міської ради бажає працівникам, активістам, волонтерам Товариства Червоного Хреста і Червоного Півмісяця міцного здоров’я, благополуччя, успіхів, оптимізму, наснаги і нових здобутків у благородній справі захисту життя, гідності, прав людини.