ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день медичних сестер відзначається щорічно 12 травня, в день народження англійської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл (1820 -1910), відомої фундаторки професії медичних сестер. Ця жінка змінила ставлення не тільки до праці доглядальниць, завдяки їй народилася нова професія — медична сестра.

Згідно з історичними довідками, під час Кримської війни Найтінгейл організувала догляд за пораненими солдатами, а згодом заснувала перші курси сестер милосердя Англії. Всесвітній день медичної сестри відзначається з 1971 року, з моменту об’єднання сестер милосердя з 141 країни в професійну громадську організацію - Міжнародну раду медичних сестер, яка висвітлює проблеми сестринських справ у всьому світі, сприяючи їх вирішенню. З травня 1997 року в Україні функціонує Асоціація медичних сестер України - добровільна організація, створена для захисту прав молодших медичних спеціалістів.

На даний час медичні сестри складають найчисленнішу категорію працівників охорони здоров'я, так як в лікарській практиці велика частка медичних послуг надається виключно сестринським персоналом. Без перебільшення можна сказати, що професія сестри медичної є унікальною. Кожна людина, якій потрібна допомога медичної сестри, чекає від неї не лише професіоналізму, але і великого співчуття, чуйного ставлення, тієї душевної теплоти, яка так необхідна людині у боротьбі з недугою. До компетенції сестри медичної входить вміння забезпечувати індивідуальний підхід до хворого, навички співпраці з родинами пацієнтів, якості менеджера та психолога у галузі ділових і людських відносин.

У період фундаментальних реформ у галузі охорони здоров’я середній медичний персонал все частіше розцінюють як ключовий ресурс реформування медичної галузі. Запровадження ступеневої безперервної вищої медсестринської освіти підносить її на один рівень з лікарською. Сьогодні в країні працює понад 200 тисяч медсестер, в закладах охорони здоров'я міста Запоріжжя - 2597 сестер медичних.

З нагоди професійного свята – Всесвітнього дня медичної сестри прийміть щирі вітання та безмежну вдячність за ваші чуйні серця, за повернуте здоров’я мешканців нашого міста. Ваші талановиті руки дарують людям радість життя, вселяють віру у зцілення.

Зі святом Вас! Хай усе добре, зроблене з душею та натхненням, повертається до вас сторицею! Нехай кожна мить життя радує своєю неповторністю!