ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Синдром хронічної втоми (СХВ) чи міалгічний енцефаломієліт ( ME) – аутоімунне захворюванням, яке викликане вірусною інфекцією, в тому числі і вірусом Sars-CoV2, і може передаватися повітряно-крапельним шляхом.

Міалгічний енцефаломієліт - виснажливе неврологічне захворювання, яке було визнано Всесвітньою організацією охорони здоров’я з 1969 року, як особливий органічний неврологічний розлад. Міжнародний день поінформованості про хронічні імунологічні і неврологічні захворювання став відзначатися 12 травня з 1992 року - в день народження Флоренс Найтінгейл , британської медсестри, засновниці перших курсів сестер в Великій Британії, яка страждала від міалгічного енцефаломієліту. У число цих захворювань входять також фіброміалгія і множинна хімічна чутливість. З 2010 року заходи, присвячені Міжнародному дню запобігання синдрому хронічної втоми, проводяться регулярно, його символ - блакитна стрічка. СХВ може тривати безперервно протягом десятиліть і бути одним з найбільш виснажливих захворювань.

Типовими пацієнтами, які звертаються за медичною допомогою через синдром хронічної втоми, є жінки у віці від 20 до 40 років. Проте, будь-яка людина в будь-якому віці може захворіти на цю хворобу, в тому числі діти і підлітки. Початок недуги завжди гострий. Пацієнти можуть розповісти не тільки в який день вони захворіли, але і вказати точну годину, коли їх спіткало це нещастя. Ознаки, які можуть свідчити про хворобу: безсоння, сон і відпочинок не допомагають відновити сили, різке зниження працездатності, погіршення пам’яті, апатія, швидка втомлюваність, головні болі, депресивний стан, роздратування, біль у всьому тілі, порушення імунітету, часті хвороби, проблеми з травленням. Появу симптомів синдрому втоми можуть викликати певні інші хвороби: вазомоторний риніт, хронічний гайморит, бронхоектатична хвороба. Тому варто своєчасно їх вилікувати і не допускати хронічних станів.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує, що зміна поведінки допоможе полегшити симптоми і навіть перемогти хворобу. У числі їх - повноцінний сон (дорослій людині треба спати близько 8 годин); фізична активність; адекватне харчування -збалансований раціон, невеликі порції, більше овочів, правильне поєднання продуктів; контрастний душ. Не займайтеся самолікуванням. Обов’язково звертайтеся до свого сімейного лікаря, адже синдром хронічної втоми сам по собі не минає. Не хворійте. Займайтеся тим, що подобається. Людині необхідно відпочивати і отримувати насолоду від життя.