ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

17 травня відзначається професійне свято лікарів-пульмонологів. Цей день офіційно заснували у 1997 році і це є приводом не лише привітати лікарів цієї чудової спеціальності, а й нагадати громадськості про необхідність профілактичних оглядів дихальної системи, підвищити обізнаність суспільства про небезпеку захворювань органів дихання.

          Легені отримали свою назву тому, що це єдиний орган, який тримається на поверхні води, якщо його туди помістити. Всі інші органи, на жаль, тонуть у воді. Щодня крізь легені проходить близько 10 тис. літрів повітря, в середньому – це 20-25 тис. вдихів і видихів. Проблеми з дихальною системою можуть не тільки значно знизити працездатність і якість життя, але і несуть смертельну загрозу людині. Хвороби органів дихання залишаються найбільш розповсюдженими в Україні та світі, саме тому цей день є важливим як для лікарів-пульмонологів, так і для хворих людей.

          Пульмонологія – розділ медицини, який займається вивченням, діагностикою та лікуванням захворювань легенів і дихальних шляхів. Як самостійна спеціальність пульмонологія з'явилася тільки в кінці 20 століття. Зазвичай вона вважається розділом внутрішньої медицини, проте має тісні зв’язки з реаніматологією та інтенсивною терапією, оскільки займається в тому числі і пацієнтами, клінічний стан яких вимагає штучної вентиляції легенів. Це особливо актуально під час пандемії COVID-19, що викликана коронавірусом SARS-CoV-2. Ця потенційно важка гостра респіраторна інфекція може протікати як в легкій так і у важкій формі, її специфічні ускладнення можуть включати вірусну пневмонію, що спричиняє гострий респіраторний дистрес-синдром або дихальну недостатність. Алкоголь і сигарети також негативно впливають на органи дихання. У димі від сигарети міститься близько 100 небезпечних для дихальної системи і всього організму речовин. Тому для профілактики і здоров'я дихальної системи організму необхідно дотримуватися здорового способу життя, відмовитися від шкідливих звичок і інших шкідливих впливів.

          В день професійного свята департамент охорони здоров'я міської ради з усією теплотою вітає лікарів-пульмонологів! Цього року вони відзначають своє професійне свято на «бойовому посту», буквально борючись за кожного хворого в складній битві з підступним ворогом. Ми впевнені у перемозі в цій нелегкій сутичці з новим вірусом. Щиро бажаємо нових досягнень і перемог, впевненого руху вперед, натхнення і успіхів у всьому! Нехай вам і вашим пацієнтам завжди дихається легко!