ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

У 2010р. Всесвітня асоціація сексуального здоров'я (WAS ), яка працює з 1978 р., оголосила 4 вересня Міжнародним днем сексуального здоров'я. Ця організація поєднує тисячі міжнародних, регіональних, національних лікарів-сексологів більш ніж 50 країн світу.

 У 1977 р. на нараді експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) було прийнято наступне визначення: сексуальне здоров'я - це комплекс соматичних, емоційних, інтелектуальних і соціальних аспектів життя людини, що позитивно збагачують особистість, підвищують комунікабельність людини та її здатність до любові.

У поняття «сексуальне здоров'я» входять:

- здатність до насолоди і контролю сексуальної і дітородної поведінки відповідно до норм соціальної й особистої етики;

- свобода від страху, почуття сорому і провини, хибних уявлень і інших психологічних факторів, що пригнічують сексуальну реакцію і порушують сексуальні взаємини;

- відсутність органічних розладів, захворювань і вад, що заважають здійсненню сексуальної і дітородної функцій.

Сексуальність людини виконує 3 основні функції: прокреативну (репродуктивну), рекреативну (розслаблюючу, гедонічну) і комунікативну. Сексуальність в сучасному світі зазнала суттєвих змін за рахунок зростання ролі психологічних і соціокультурних факторів. Такий мотив сексуальної активності, як відтворення, відійшов на задній план, поступившись місцем потребі в сексуальному задоволенні, релаксації і спілкуванні. А ще під час занять коханням спалюється стільки енергії, що це можна вважати видом фізичного тренування. Секс - це природне знеболювальне: оргазми зменшують чутливість до болю вполовину. Це відбувається завдяки ендорфінам - гормонам задоволення, що виділяються під час сексу.

Секс долає недуги - люди, котрі займаються сексом 1-2 рази на тиждень, мають на 30% вищий рівень імуноглобуліну А (IgA), ніж сексуально неактивні чоловіки та жінки. Секс, інші види тактильного контакту допомагають протистояти стресу. Секс допомагає серцю: пари, котрі кохаються двічі на тиждень, уполовину зменшують ризик захворювань серцево-судинної системи.

Секс стимулює мозок. Секс продовжує молодість - завдяки регулярному сексу людина може виглядати на 5-7 років молодше. Адже секс додає здоров'я, а здорова людина завжди виглядає молодшою. Гормони, що вивільняються під час коїтусу, допомагають шкірі довше лишатися еластичною та без зморшок. Секс подовжує життя- дослідники підрахували, що пари, які мають принаймні два оргазми на тиждень, додають собі вісім років життя.

Департамент охорони здоров’я нагадує, що сексуальне здоров’я - це не просто відсутність (або профілактика і лікування) хвороб, що передаються статевим шляхом. Ця сфера охоплює і планування сім'ї, і попередження і лікування безпліддя, і охорону здоров'я матері та новонародженого, і позитивне ставлення до сексуальності і статевих відносин, і можливість безпечно, без дискримінації і примусу вести статеве життя і отримувати від нього задоволення. Основна мета Всесвітньої асоціації сексуального здоров’я – допомога людям всього миру осознати, що сексуальні права є основними правами людини і вони необхідні для добробуту та повноцінного життя.