ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

У всьому світі відзначається Всесвітній день надання першої медичної допомоги. Він проводиться в багатьох країнах щорічно в другу суботу вересня, починаючи з 2000 року, а ініціаторами проведення свята виступили національні організації - члени Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

 Не завжди швидка допомога може прибути вчасно на місце події. Тому вміння кожного з нас надати першу необхідну допомогу потерпілому до прибуття служб порятунку може зіграти вирішальну роль у порятунку життя людини. Тому важливо пам'ятати, що надання першої медичної допомоги особливо ефективно протягом першої так званої «золотої години». Оскільки саме в цей проміжок часу максимальні компенсаторні функції організму людини, яка отримала раптові і серйозні пошкодження, ефективно підтримують його стабільний стан. Ось чому фактор часу має велике значення при наданні першої допомоги потерпілому. І вважається, що якщо людина доставлена в лікарню протягом першої години після отримання травми, то це допомагає забезпечити йому найвищий рівень виживання і значне зниження ризику розвитку ускладнень після травми. Тому в сучасних умовах життя суспільства швидка медична допомога залишається одним з вирішальних чинників порятунку життя людей у ​​всьому світі.

Мета надання першої медичної допомоги - проведення потерпілому необхідних найпростіших медичних заходів для порятунку його життя, зменшення його страждань і попередження розвитку можливих ускладнень.

Професійно таку допомогу надають, звичайно ж, медики, але крім них прийомами надання першої допомоги зобов'язані володіти співробітники поліції і рятувальники. Але, як показує життя, ситуації, що вимагають надання екстреної медичної допомоги, виникають найчастіше несподівано, в умовах дефіциту часу і нерідко за відсутності людей з медичною освітою. Тому важливо в таких ситуаціях, коли дорога кожна секунда, всім, хто став їх учасником, не піддаватися паніці, діяти швидко і рішуче.

 Нерідко безграмотність населення в питанні надання першої медичної допомоги тягне за собою непоправні наслідки для здоров'я, а іноді і життя потерпілого. При цьому кожна людина повинна усвідомлювати, що ніхто не застрахований від нещасних випадків, і завтра на місці потерпілого може виявитися будь-який з нас. Щоб не розгубитися у складній ситуації, періодично освіжайте в пам'яті правила надання першої медичної допомоги, також корисно мати під рукою телефони міських служб екстреної допомоги і знати, де знаходяться травмпункти.

Тому в цей день в різних країнах силами активістів та співробітників Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та різних медичних організацій проводяться акції та консультації про необхідність, важливість і способи надання першої медичної допомоги постраждалим.