ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Лімфома - злоякісна пухлина з клітин імунної системи, яка вражає лімфатичну систему, що складається з кісткового мозку, вилочкової залози,  селезінки і лімфатичних вузлів.

 Перші симптоми лімфом - збільшення розмірів лімфатичних вузлів різних груп (шийних, піхвових або пахових). Лімфоми є групою більш ніж з 30 захворювань, якими може захворіти людина будь-якого віку: від раннього  дитинства до глибокої старості. Захворюваність в Європі становить 15 випадків на 100 тис. населення в рік. Це 4% від усіх ракових патологій.

15 вересня в Лондоні стартувала програма, ініційована Товариством хворих на лімфоми, під назвою "Маяк надії", приурочена до Дня Всесвітньої боротьби з лімфомами. Ця подія була покликана привернути увагу світової громадськості до проблеми лімфом. 

Члени Товариства хворих на лімфоми виступають за визнання 15вересня заходом світового масштабу. Адже основні цілі програми - це, перш за все, збільшення обізнаності широкої громадськості про захворювання, інформування про симптоматику і, як наслідок, збільшення раннього виявлення захворювання.

Товариство хворих на лімфоми засновано у вересні 2003 року за підтримки швейцарської фармацевтичної компанії "Ф. Хоффманн-Ля Рош Лтд.". Кількість членів суспільства стає дедалі більше, що пояснюється підвищеним інтересом до цього захворювання у всьому світі. Суспільство тісно співпрацює з такими міжнародними організаціями, як Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) і Міжнародне Об'єднання Проти Раку(МОПР)

У країнах Західної Європи захворюваність становить близько 12-15 випадків на 100 000 населення в рік.  На початку 70-х років XX століття в нашій країні 75 відсотків цієї патології було представлено лейкозами, лімфоми становили лише 25 відсотків. В даний час частота цих захворювань однакова.

 Фахівці впевнені, що така статистика пов'язана з низькою медичною культурою населення, яка не дозволяє максимально ефективно використовувати  лікарям новітні технології. Тому найважливішим завданням держави і соціально відповідальних організацій, як вважають лікарі є необхідність просвіти населення в зв'язку з появою нових засобів боротьби з лімфомами.

 Тема використання новітніх протиракових лікарських засобів отримує особливе значення в зв'язку з тим, що в даний час завдяки програмі Федерального пільгового забезпечення окремих категорій громадян велике число онкологічних препаратів стало доступно для хворих, які потребують ефективного лікування. Основними цілями програми є збільшення обізнаності громадськості про лімфоми, про прояви хвороби та раннього виявлення захворювання. 

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує, що збільшення розмірів лімфатичних вузлів різних груп є привидом для негайного відвідування сімейного лікаря з метою  ранньої діагностики захворювання і ефективного лікування.