ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Міжнародний день глухих (International Deaf Day), що відзначається щорічно в останню неділю вересня, був заснований в 1951 році, на честь створення Всесвітньої федерації глухонімих (World Federation of the Deaf, WFD).

Мета Дня - підвищення інформованості міжнародного співтовариства про проблеми, з якими щодня стикаються глухі люди. Порушення слуху - недуг, який може статися з різних причин: наслідки перенесеної важкої хвороби, нещасний випадок, вроджені вади. Але цих особливих людей об'єднує одне - бажання жити повноцінним життям в нашому суспільстві. Тому важливо і потрібно приділяти увагу цій проблемі. 

На планеті 2500 мов. Але є і ще одна форма спілкування, котра останнім часом все більше і більше цікавить вчених, - мова погляду і жестів.

Всесвітня федерація глухих (ВФГ), яка сьогодні об'єднує 132 національні організації всіх п'яти континентів, в 1950-і роки для обслуговування міжнародних заходів глухих, тобто конгресів, симпозіумів, конференцій, в тому числі і спортивних, розробила  систему жестів.

У 1760 році абат де Л'Епе (Charles-Michel de l'Épée) заснував першу школу у Франції - Паризький інститут глухих. Абат був основоположником мімічного методу, великим прихильником мови жестів.

Не вірте в той міф, що глухі замкнуті і нетовариські. Десятки чудових і великих особистостей були глухими. П'єр де Ронсар - поет епохи Відродження, якого називали «принцом французьких поетів», був прекрасним фехтувальником і танцівником. В історію увійшла його чудова фраза «З поганим слухом у палаці робити нічого». Історія знає і інші великі імена. Віктор Гюго - автор «Собору Паризької Богоматері». Людвіг Ван Бетховен - великий композитор. Жан-Жак Руссо - французький філософ і письменник.

В даний час, за даними ВООЗ, різними порушеннями слуху страждає близько 650 мільйонів чоловік - це кожен дев'ятий житель планети, з них більше половини страждають від тяжкої втрати слуху. В Україні, наприклад, близько 40 тис. людей з інвалідністю по слуху.

На території України осіб з вадами слуху об’єднує Українське товариство глухих, яке є громадською організацією із всеукраїнським статусом.

За сприяння центральних та місцевих органів виконавчої влади інваліди з  вадами слуху отримують технічні та інші засоби реабілітації, вироби медичного призначення. Для дітей, які потребують корекції слуху в Україні функціонує мережа загальноосвітніх навчальних закладів.

Медичну допомогу людям з вадами слуху надає лікар – сурдолог, який працює в Запорізькій обласній клінічній лікарні.

Департамент охорони здоров’я міської ради бажає, щоб «складних випадків» було якомога менше, щоб зростала інформованість і медична грамотність населення України,  ми  завжди готові разом з колегами прийти на допомогу кожному, хто її потребує.