ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Оториноларингологія (від грец. otos - вухо, rhinоs - ніс, laryngos - гортань) є однією з галузей медицини, яка займається вивченням анатомії і фізіології вуха, горла, носа і його придаткових пазух, а також діагностикою, лікуванням і профілактикою захворювань цих органів.

Практикуючих в даній сфері лікарів називають отоларингологами, але найчастіше і звичніше вживається абревіатура - «ЛОР» (скорочення від «ларингооторинолог»).

Переоцінити значимість роботи ЛОР-лікарів і самої отоларингології складно . Про важливість говорить ряд очевидних фактів. Адже після зору, слух є другим за значимістю почуттям, а разом з промовою він робить людину здатною до складної інтелектуальної діяльності, сприйняття інформації і дає можливість бути її джерелом. ЛОР-органи необхідні людині для опору організму від негативного впливу навколишнього середовища і їх функціонування прямо відбивається на правильній роботі всього організму. До того ж нюх і смакові сприйняття роблять життя людей яскравим і насиченим. А об'єднання в одну область отології, ринології і ларингології обумовлено анатомічною близькістю, функціональним зв'язком цих органів і чіткою взаємозалежністю їх захворювань. Перші згадки про лікування хвороб вуха, горла і носа датуються тисячоліттями до нашої ери. Окремою медичною спеціальністю отоларингологія стала не так давно. До середини XIX століття лікування вушних хвороб відносилося до хірургії, а захворювання верхніх дихальних шляхів до терапії..

Про важливість ЛОР-органів в житті людини свідчить той факт, що в Стародавньому Єгипті був окремий лікар, який лікував тільки ніс фараона. Єгиптяни вважали, що всі хвороби і злі думки входять в тіло саме через ніс. а в минулі десятиліття вітчизняні вчені внесли чималий внесок у розвиток такої важливої медичної галузі. Людям не варто нехтувати своєчасним зверненням до ЛОР-лікаря у разі необхідності. Адже, потрапляючи в медичний заклад із запущеною формою захворювання, пацієнти ускладнюють задачу фахівця.

   .У місті Запоріжжя  функціонують 3 ЛОР відділення: КНП «Міська лікарня №3» на 60 ліжок, КНП « Міська лікарня №7 на 30 ліжок, КНП «Міська дитяча  лікарня №5 на 40 ліжок. Протягом року в них проводиться понад 2,5 тис. оперативних втручань, в тому числі близько 1 тис. – дітям. Амбулаторну ЛОР - допомогу надають у всіх поліклініках вторинного рівня. 56 фахівці, з них 19 дитячих, допомагають у випадках, починаючи з ринитів, тонзилитів, отитів і закінчуючи складними операціями при викривленні носової перетинки, втраті слуху та онкологічної патології ЛОР –органів. При цьому все ширше використовуються ендоскопічні  малоінвазивні методи лікування.

Департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради щиро вітає лікарів зі святом та бажає успішної роботи, стабільності і процвітання, мирного неба, професійних успіхів та оптимізму. Будьте здорові і щасливі.