ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день серця проводиться у більше ніж 100 країнах світу за ініціативою Всесвітньої федерації серця за підтримки ВООЗ з 2000 року. Метою цього дня є підвищення обізнаності населення про хвороби серця, правильний спосіб життя для їх попередження і пропаганда профілактичних заходів для зменшення смертності від наслідків цих захворювань.

Серцево-судинні захворювання є однією з провідних причин смерті у світі: щороку вони забирають більше 17 мільйонів людських життів. Основні фактори ризику їх розвитку - артеріальні гіпертензії, підвищений рівень загального холестерину і глюкози в крові, надмірна вага, гіподинамія, недостатнє споживання овочів і фруктів, куріння, стреси. У 2020 році в місті Запоріжжя зареєстровано близько 200 тис. випадків захворювання на артеріальну гіпертензію, 137 тис. - на ішемічну хворобу серця, 861 випадок інфаркту міокарду та 2369 - інсульту.

Метою проведення в цей день заходів є необхідність максимального залучення уваги людей до свого здоров’я, формування розуміння того, що на виникнення і перебіг хвороби можна і потрібно активно впливати. Нездоровий спосіб життя, який сприяє розвитку серцево-судинних захворювань, найчастіше формується в дитячому і підлітковому віці, тому профілактику слід починати з самого дитинства. В сучасному суспільстві необхідно розвивати культуру здоров’я, яка включає регулярне медичне спостереження для раннього виявлення захворювань та факторів ризику їх розвитку, навички боротьби зі стресом, прийоми збереження здоров’я в умовах агресивного довкілля і погіршення екологічної ситуації. За даними Всесвітньої федерації серця, 80% випадків передчасної смерті від інфарктів та інсультів можна запобігти, якщо вести здоровий спосіб життя, відмовитись від вживання тютюну, контролювати харчування і фізичну активність.

Департамент охорони здоров'я міської ради нагадує, що пройти обстеження можна у сімейного лікаря: при необхідності він призначить такі обстеження як електрокардіографія, ехокардіографія (ультразвукове дослідження, яке дозволяє визначити розміри стінок та камер серця, наявність свіжого інфаркту чи рубців після колишніх перенесених інфарктів, клапанних вад, неповноцінної роботи серцевого м’язу), магнітно-резонансна томографія т.і.

Бережіть своє серце!