ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щороку 1 жовтня світова спільнота відзначає Всесвітній день вегетаріанства (World Vegetarian Day), заснований Північно американським вегетаріанським суспільством (North American Vegetarian Society, NAVS) в 1977 році і через рік затверджений Міжнародним вегетаріанським союзом (International Vegetarian Union, IVU).

Це щорічне свято покликане підвищити інформованість широкого загалу про переваги вегетаріанського способу життя, як з боку здоров'я і екології, так і з етичної точки зору, а також спрямоване на просування різних аспектів вегетаріанства.

Вегетаріанство (англ. vegetarian, від піздньолатинського vegetabilis - рослинний) - це система харчування, яка виключає з їжі продукти тваринного походження. Люди стають вегетаріанцями з різних причин: етичним, екологічним, економічним, медичним, релігійним. Як і всі традиції, воно має свою притчу - давню історію. Вважається, що вегетаріанство зародилося в азіатських країнах ще в стародавні часи, і в його основі спочатку лежали релігійні традиції буддизму та індуїзму. В Європі вегетаріанство з'явилося тільки на початку 19 століття і конкретно - в Англії, де широкому поширенню даного «захоплення» сприяли буддистські вчення, з якими колонізатори познайомилися в Індії. До речі, в Англії ж було засновано й перше однойменне товариство (в 1847 році), і сьогодні вона є країною, де проживає найбільша кількість прихильників вегетаріанської дієти (близько 6% від загального населення). Треба також зазначити, що свою частку в розвиток даного вчення внесла і економічна криза в Європі, яка привела  до подорожчання значної частини продуктів харчування. День вегетаріанства міжнародного значення традиційно святкується в різних країнах. На цю дату намічаються всілякі заходи і акції. Зазвичай в їх основі лежить ідея, що закликає відмовитися від вбивства тварин заради їжі. В рамках урочистостей влаштовуються флешмоби та круглі столи. Часто організовуються кулінарні заходи: деякі кафе і ресторани формують до цієї дати тільки вегетаріанське меню. В супермаркетах роблять хороші знижки на крупи, фрукти, овочі, горіхи.

У список заходів, які влаштовуються в День вегетаріанства є  приготування страв без м'яса і яєць, дегустації таких ласощів, дискусії та круглі столи, що зачіпають дану проблему. Цікаво те, що в Китаї і Таїланді 1 жовтня влаштовуються справжні фестивалі для тих, хто прийшов свідомо до відмови вживання м'яса та іншої тваринної їжі. Вегетаріанство і день, присвячений йому, часто викликають багато суперечок і питань. Але не можна заперечувати, що прихильників відмови від м'яса щорічно стає все більше на планеті.