ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Професійне свято геронтологів - «День геронтолога» відзначається щорічно 1 жовтня.

Геронтологія представляє науку, що вивчає біологічні, психологічні і соціальні аспекти старіння людини, його причини та способи боротьби зі старінням, методи можливого омолодження організму. Виник даний напрямок в науці близько століття тому.

Пріоритетні напрямки в фундаментальних дослідженнях старіння в сучасній геронтології дозволяють впевнено рухатися вперед на цьому шляху, постійно нарощуючи наші знання й удосконалюючи методи боротьби зі старінням. Якість життя літніх людей багато в чому залежить від уміння оточуючих спілкуватися з ними, від знань особливостей догляду, а також від уміння забезпечити літній людині психологічну підтримку, допомогти організувати активний відпочинок, працю, раціональне харчування і обладнати житло відповідно до потреб літньої людини.  

Той, хто надає допомогу людям похилого віку, повинен пам'ятати, що життєвий шлях кожної людини унікальний і що його минула діяльність гідна поваги. Нині безпорадний і немічний - ця людина в молодості і зрілості любив і був любимим, навчався і працював, виховував дітей. Усвідомлення людиною своєї цінності для сім'ї, родичів і суспільства продовжить його активне життя, скрасить старість.

Не можна не згадати слова видатного вченого Дмитра Лихачова «живуть люди похилого віку довше там, де їх поважають, де вони відчувають себе краще, де, як їм здається, вони більше приносять користі своїми порадами. З давніх- давен людство намагається вирішити, напевно, найбільш животрепетні для себе проблеми - старіння та продовження життя. Особливої актуальності ці питання набули в XX-XXI ст., які ознаменувалися не тільки бурхливим розвитком науки і техніки, а й різким збільшенням числа так званих хвороб цивілізації. Це атеросклероз, що веде до розвитку патології серцево-судинної системи і головного мозку, ожиріння, онкологічні захворювання та безліч інших патологічних станів, які суттєво впливають на якість і тривалість життя людей. У зв'язку з цим в останні роки в високорозвинених країнах були створені різні організації, що займаються розробкою державних програм та рекомендацій щодо своєчасної діагностики, лікування та профілактики даних захворювань і продовження життя людини. Всі ці заходи сприяли створенню нової науки - медицини антистаріння. Досягнення в цій галузі медицини вже дають свої результати. Так, в країнах Європейського союзу вже відзначаються збільшення тривалості життя населення, зниження рівня смертності, поліпшення якості життя літніх людей.

Перші кроки в цьому напрямку робить і Україна. В цьому відношенні знаменними стали створення в 2005 р Міжнародної асоціації медицини антистаріння України (Мамас), а також організація першої конференції з медицини антистаріння.

Департамент охорони здоров’я міської ради бажає всім мешканцям міста дожити до глибокої старості та жити у любові та повазі з боку рідних, передавати свій досвід наступному поколінню.