ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

День професійного свята медичних працівників в сфері урології «День уролога» відзначають у світі щорічно 2 жовтня.

Урологія представляє область клінічної медицини, що вивчає етіологію, патогенез, діагностику захворювань органів сечової системи, чоловічої статевої системи, захворювань наднирників та інших патологічних процесів в заочеревному просторі і розробляє методи їх лікування та профілактики. Без кваліфікованого уролога зараз не можна уявити собі жодної сучасної клініки. Перші історичні дані про «камнесеків» зустрічаються в IV-V столітті до нашої ери. Авіценна в своїй книзі описує спосіб і техніку проведення процедури по вилученню каменів з сечової міхура.

Для багатьох основоположником даної медичної дисципліни є Франсиско Діас. В кінці VI століття він опублікував свої дослідження, присвячені урологічним захворюванням.

Цікаві факти: найвідомішим лікарем в даній області був Іван Петрович Венедиктов, що жив в XVIII столітті. За все своє життя він провів більше 3000 операцій (післяопераційний летальний результат склав 4%).Багато наших співвітчизників вважають лікарів-урологів виключно «чоловічими» лікарями. Але це невірно. Уролог лікує захворювання сечостатевої системи як у чоловіків, так і у жінок. За підрахунками незалежних статистичних організацій близько 30% українців потребують допомоги таких фахівців. Уролог надає допомогу при різних видах захворювань нирок і надниркових залоз, інфекційних і запальних процесах в черевній порожнині, передміхурової залози, жіночому і чоловічому безплідді, сечовидільної системи, погіршенні чоловічої потенції.

Як і всі лікарі інших спеціальностей, урологи настійно рекомендують не запускати хворобу, а своєчасно відвідувати їх для профілактичного огляду.

Вважається, що кожній людині необхідно відвідувати лікаря-уролога 1-2 рази на рік, оскільки на початковій стадії недуги практично непомітні для організму, протікають практично безболісно . Сучасні методи діагностичного дослідження допоможуть виявити відхилення і вирішити проблему на ранньому етапі. Урологія - це напрямок, де активно впроваджуються нові технології. Зокрема, роботична хірургія, лапароскопічна, лазерні технології для лікування сечокам'яної хвороби і хвороб передміхурової залози. Ну а в своє свято урологи не тільки приймають поздоровлення, але дають побажання іншим - берегти здоров'я

У м. Запоріжжя стаціонарна урологічна допомога надається у КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР, де розгорнуто відділення на 80ліжок. За рік надається спеціалізована допомога близько 3 тис. хворих з патологією сечовивідної системи, з яких половина страждає на сечокам’яну хворобу, близько 1 тис. з їх числа проведене ендоскопічне лікування, 500 пацієнтів було прооперовано відкритим методом.

За кошти бюджету міста було придбано ендоскопічне обладнання, а саме фіброуретерореноскоп, гольмієвий лазерний контактний літотриптор, який дає можливість застосовувати найсучасніший високотехнологічний метод лікування сечокам’яної хвороби, що забезпечує малоінвазивність втручання, скорочення терміну  перебування хворого на лікарняному ліжку,  скорочення строків непрацездатності.

Амбулаторну допомогу пацієнти з патологією сечовидільної системи можуть отримати у лікарів-урологів, які працюють у поліклініках другого рівня надання медичної допомоги.

Департамент охорони здоров’я міської ради  щиро вітає лікарів-урологів та бажає успіхів у їхній важливій і непростій роботі, такту і терпіння по відношенню до своїх пацієнтів, а з боку останніх - вдячності і виконання всіх лікарських призначень. Нехай ваша медична діяльність кожен день наповнюється новими досягненнями та успіхом!