ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Дата події унікальна для кожного року. У 2021 році ця дата - 4 жовтня.

Головна мета лікаря будь-якої спеціальності - поліпшення і збереження здоров'я пацієнтів. Щорічно в перший понеділок жовтня в багатьох країнах відзначають Міжнародний день лікаря (International Doctor's Day), який вважається днем солідарності і активних дій лікарів всього світу.

        Ініціаторами створення цього свята виступили Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) і Міжнародна медична гуманітарна організація «Лікарі без кордонів» (фр. Médecins sans frontières, MSF). Саме ця незалежна, неурядова організація «Лікарі без кордонів» в повній мірі реалізує завдання сьогодення. Щороку близько тисячі лікарів від цієї організації допомагають людям в різних країнах (у тому числі і в гарячих точках), надаючи медичну допомогу всім, хто потрапив у надзвичайну ситуацію, без будь-якої дискримінації і відмінності. Також волонтери організації займаються профілактичною і просвітницькою роботою, спрямованою на боротьбу зі СНІДом. Свято- Міжнародний день лікаря має благородну і високу мету - солідарність і активні дії лікарів усього світу по збереженню і поліпшенню здоров'я людей. При цьому медиками не повинні робитися відмінності між людьми по їх національній, релігійній, віковій, громадянській та іншим приналежностям. Лікарі повинні надавати медичну допомогу всім тим, хто її потребує, в тому числі постраждалим від природних катастроф, епідемій, збройних конфліктів та інших факторів.

       Крім того, професія лікаря - одна з найдавніших на планеті. З'явившись на зорі самого людства, вона завжди цінувалася і шанувалася. Отриманий лікарями досвід записувався на папері для майбутніх поколінь. І хоча спочатку у лікарів в арсеналі були лікарські трави, мазі, мінерали і різні ритуали, а саме лікування вважалося чаклунством або містикою, та вже тоді ця професія була дуже шанована. Йшли століття, а з ними і медицина, ставши наукою, просунулася далеко вперед. Люди навчилися перемагати такі страшні хвороби, як холера, віспа, туберкульоз, сибірська виразка. Все це дало можливість істотно підвищити середню тривалість життя людини і полегшити страждання багатьох людей. Сучасні медики спираються в своїй роботі на величезну кількість знань і колосальний досвід лікарів усіх часів. Тому лікар сьогодні - це дуже складна і відповідальна робота, адже в його руках людські життя - найцінніше, що є в світі. А ще - і дуже затребувана. Будь-який сучасний чоловік хоча б раз в житті був у лікаря і йому складно уявити своє повсякденне життя без них.

        Самі ж лікарі і всі працівники охорони здоров'я своє професійне свято - Міжнародний день лікаря - відзначають різними святковими і просвітницькими заходами. У цей день прийнято проводити різні семінари, пізнавальні лекції про лікарські професії, виставки та презентації.  У своє міжнародне свято всі лікарі заслужено отримують привітання та слова подяки від своїх пацієнтів, бо складно знайти більш відповідальну, важку і необхідну професію, ніж лікування і порятунок людських життів.

Департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради щиро вітає лікарів з професійним святом та бажає міцного здоров’я, новітніх досягнень, вдячних пацієнтів,  та миру.