ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Актуальність даної проблеми безперечна. Біль або больовий синдром - одна з найпоширеніших причин звернення пацієнтів за медичною допомогою в усьому світі. Десятки тисяч пацієнтів звертаються до лікарів із сильними, слабкими, гострими або хронічними болями щодня.

Міжнародна асоціація з вивчення болю піднімає рівень розуміння болю в усьому світі і сприяє його признанню, як важливої ​​проблеми охорони здоров'я. У 2004 році Всесвітня організація охорони здоров'я виступила з ініціативою проведення першого Всесвітнього дня боротьби проти болю, який відзначається 11 жовтня. Міжнародна Асоціація по Вивченню Болю (IASP) була заснована в 1973 як некомерційна організація, яка заохочує дослідження болю і больових синдромів, надає допомогу пацієнтам з гострим та хронічним болем. Асоціація об'єднує вчених, лікарів, дантистів, медсестр, фізіологів, фізіотерапевтів, і інших професіоналів, які працюють в галузі управління болем. В даний час в IASP налічується більше 7000 людей з 95 країн.

 При тому, що небагато людей гине від болю, мільйони гинуть з болем і ще більше живуть з ним. Незалежно від локалізації та інтенсивності біль згубно впливає  на  роботу головного мозку. Тому терпіти біль не можна, його потрібно лікувати.

  Цей день покликаний привернути увагу світової громадськості до нагальної потреби забезпечити кращі можливості знеболювання для людей. У всьому світі величезна кількість людей страждає від болю, в тому числі - пацієнти, хворі на рак і СНІД – тому актуальність даної проблеми безперечна.

За оцінками фахівців питання хронічного болю є одним з найбільш недооцінюваних проблем сучасної охорони здоров'я. Необхідно визнати, що знеболення є невід'ємною складовою частиною життя багатьох людей. Приблизно 60-70% людей, які страждають хронічними болями, обмежені (або зовсім позбавлені) до фізичних вправ, нормального сну, виконання домашньої роботи, участі в суспільному житті. Згідно зі світовою статистикою, нині один з п'яти жителів Землі щодня змушений долати сильний або помірний біль. Кожен третій з них, в результаті, не може  вести самостійний спосіб життя.

За підрахункамі  ВООЗ  5 трильйонів людей живуть у країнах з відсутнім або обмеженим доступом до контрольованих ЛЗ і не мають або мають обмежений доступ до лікування помірного та сильного болю. У цих країнах, кожен рік десять мільйонів пацієнтів страждають без адекватного лікування, среди них: 1 мільйон хворих на вірус імунодефіціту людини / Синдром Набутого імунодефіціту (ВІЛ / СНІД) термінальної стадії; 5,5 мільйонів термінальних онкологічних пацієнтів; 0,8 мільйона пацієнтів, які страждають від травм, спричинених зовнішніми чинниками; пацієнти з хронічними захворюваннями; пацієнти післе операцій,  породіллі та інш.

 Враховуючи сучасні тенденції системи охорони здоров’я та спричинене низкою перешкод обмеження надання якісного знеболення, питання забезпечення достатньої кількості опіоїдів для здійснення адекватного знеболення та їх раціональне використання згідно з принципами доказової медицини є актуальним для багатьох стран світу, в тому числі й для України.

У місті Запоріжжя функціонує відділення хоспісної допомоги в КНП «Міська лікарня №10» ЗМР, розраховане на 25 ліжок та відділення паліативної допомоги на 30 ліжок в КНП «Міська лікарня №8» ЗМР.

Департамент охорони здоров’я нагадує: в разі наявності показань будь-який мешканець Запоріжжя може звернутися до сімейного лікаря та отримати направлення до відділення паліативної і хоспісної допомоги. Кожна людина є важливою до останньої миті свого життя; необхідно робити все, щоб вона до останнього подиху жила достойно.