ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Сьогодні Всесвітній день психічного здоров'я, темою якого в цьому році є молодь і психічне  здоров'я у мінливому світі.

        У підлітковому віці і в перші роки дорослого життя відбувається багато змін, таких як перехід в іншу школу, розставання з рідною домівкою, вступ до вузу або вихід на роботу. Для багатьох це дуже цікавий час. Але це також час хвилювань і стресів. У деяких випадках такі переживання, які не виявлені і залишені без уваги, можуть призводити до розвитку психічних захворювань. Незважаючи на безліч переваг онлайн-технологій, вони можуть створювати додаткове навантаження для психічного здоров'я, адже все більше людей користується віртуальними мережами в будь-який час дня і ночі. До того ж багато підлітків живе в умовах гуманітарних надзвичайних ситуацій - конфліктів, стихійних лих та епідемій. Молоді люди, що живуть в таких умовах, особливо схильні до психічних розладів і хвороб.

Половина всіх психічних недуг починається у віці близько 14 років, але часто ці захворювання не виявляють і не лікують. Депресія є третьою найпоширенішою причиною тягаря хвороб серед підлітків. Самогубство є другою серед головних причин смерті серед людей у віці 15-29 років. Вживання алкоголю і заборонених наркотичних препаратів серед підлітків є великою проблемою в багатьох країнах і може призводити до ризикованої поведінки, таких як небезпечний секс або небезпечне водіння транспорту. Розлади харчової поведінки такі, як булемія та анорексія також є причиною для занепокоєння.

 Все більше фахівців визнає: необхідно допомагати молоді формувати психічну витривалість з дитинства, щоб вона вміла долати сучасні життєві труднощі. Багато можна зробити для раннього формування психічної витривалості з метою запобігання психічних розладів і захворювань серед підлітків і молоді, а також для контролю цих недуг і відновлення здоров'я. Профілактика починається зі знання і розуміння перших ознак і симптомів психічних захворювань. Батьки і вчителі можуть сприяти формуванню у дітей та підлітків життєвих навичок, необхідних для подолання повсякденних труднощів вдома і в школі. У школах і на інших рівнях спільно можна забезпечити психосоціальну підтримку. Також доцільно організовувати, покращувати або розширювати спеціальну підготовку працівників охорони здоров'я щодо виявлення та ведення психічних розладів.

У місті психологічна допомога надається у відділеннях медичної допомоги підліткам та молоді «Клінік, дружніх до молоді» за адресами:

 вул. Новгородська 28А(КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР, телефони: (061) 224-93-23; (068)084-60-06(реєстратура),email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,facebook: https://www.facebook.com/zpkdm5.klinika/, instagram:  https://www.instagram.com/zpkdm5_klinika/);

вул. Культурна, 123(КНП «Міська дитяча лікарня №1» ЗМР, телефон -0990967776

проспект Соборний, 180-а (Центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства ЗОГО «ОПП «Взаємодія», тел. 0960035505.

   Фахівці відділень  систематично проводять роботу по питанням формування і збереження здоров’я  у форматі лекцій, семінарів, вебінарів, онлайн консультацій з учнями освітніх закладів Запоріжжя і Запорізької області.  Завданнями закладу є: лікування та реабілітація; профілактика захворювань та рецидивів; інформаційний та консультативний супровід; створення психологічно комфортних умов для кожного клієнта, що полегшить проходження лікування, вирішення соціальних та психологічних проблем.

Як свідчить досвід, робота «Клінік, дружніх до молоді» дозволяє активно сприяти зменшенню розповсюдження наркологічних захворювань, формує у підлітків усвідомлення необхідності здорового способу життя, відповідального становлення до репродуктивного здоров’я, безпечної статевої поведінки, запобіганню та профілактиці ВІЛ-інфекції та СНІДу, забезпечує психологічну підтримку та первинне консультування неповнолітніх та їхніх родичів, що звернулися за допомогою.

 Велике значення мають інвестиції уряду і залучення соціального, медичного та освітнього секторів до реалізації всеосяжних, комплексних, заснованих на фактичних даних програм з охорони психічного здоров'я молоді. Ці інвестиції повинні бути прив'язані до програм з підвищення обізнаності підлітків і молодих людей про засоби підтримки психічного здоров'я і про інформування підлітків, батьків і вчителів про те, яку підтримку вони можуть надавати своїм друзям, дітям і учням. Цьому питанню і присвячений Всесвітній день психічного здоров'я.