ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Ця дата була заснована в 2014 році з ініціативи Міжнародного товариства по тромбозу і гемостазу з метою залучення уваги до проблеми захворювань, пов'язаних з тромбозами, і їх впливу на життя і здоров'я пацієнтів по всьому світу, а також до можливостей профілактики та лікування тромбозів.

Тромбоз - це стан, при якому всередині кровоносних судин утворюються тромби, що перешкоджають вільному потоку крові, в результаті чого відбувається порушення харчування органів (ішемія) і відмирання тканин (некроз), які можуть привести до летального результату. Залежно від локалізації тромбу розрізняють артеріальний і венозний тромбози. Тромбоз є базовим механізмом трьох основних причин смерті від серцево-судинних захворювань - інфаркту, інсульту і тромбоемболій (системних і легеневої артерії (ТЕЛА)).

 Прояви інфаркту міокарда - це інтенсивний, частіше стискаючий біль за грудиною, холодний піт, різка слабкість.Інсульт характеризується порушенням мови, чутливості, рухів в кінцівках, як правило, з одного боку. При тромбозі глибоких вен нижніх кінцівок спостерігається несиметричний набряк, біль і почервоніння ноги. При ТЕЛА розвивається задуха, біль у боці, може бути кашель і кровохаркання.

Тромбози і тромбоемболії щорічно стають причиною смерті майже 25 мільйонів чоловік . До групи ризику розвитку тромбозів відносяться люди з надмірною вагою, пацієнти, які страждають на онкологічне захворювання, серцеву недостатність, які мають шкідливі звички, наприклад, куріння, а також ведуть малорухливий спосіб життя. Ризик тромбозів і їх ускладнень підвищуються після 60 років .

Запобігти розвитку цього захворювання, збільшити тривалість життя українців і підвищити її якість, а також знизити економічні витрати держави на лікування і реабілітацію є необхідністю інформувати населення про профілактичні заходи. До них відносять використання еластичних бинтів і компресійної білизни, особливо в довгих поїздках і при малорухливих умовах життя, відмова від тютюнокуріння, дотримання принципів правильного харчування і підтримки нормальної фізичної активності.

          Сучасні стандарти терапії передбачають можливості медикаментозного лікування із застосуванням антикоагулянтів - препаратів, що знижують згортання крові, і оперативні втручання: видалення тромбів, шунтування, або судинне протезування .

          Онкологічні захворювання є значним фактором ризику розвитку тромбозу через порушення згортання крові і пошкодження чинниками пухлини судинної стінки. Пацієнти із злоякісними новоутвореннями знаходяться в групі високого ризику розвитку тромбозів глибоких вен і тромбоемболії легеневої артерії, які погіршують результати протипухлинного лікування і займають одне з лідируючих місць серед причин смерті онкологічних пацієнтів . Іноді приховані форми раку маніфестують розвитком мігруючих тромботичних ускладнень .

          Довгий час стандартом лікування тромбозів в онкологічних пацієнтів були ін'єкційні низькомолекулярні гепарини.Така форма препаратів буває незручна для пацієнта, що часто призводить до відмови від лікування, в зв'язку з чим на передній план вийшла проблема пошуку нових методів терапії. Навесні цього року були представлені результати міжнародного рандомізованого клінічного дослідження CARAVAGGIO щодо застосування перорального селективного інгібітора Ха фактора згортання крові в порівнянні з низькомолекулярним гепарином у пацієнтів з венозною тромбоемболією (ВТЕ) на тлі активного раку різної локалізації. Результати дослідження свідчать про те, що пероральний антикоагулянт так само ефективний в профілактиці рецидиву ВТЕ у пацієнтів з раком, як ін'єкційний препарат. На теперішній час пацієнтам проводиться: тромболітична терапія, вводиться препарат, що розчиняє тромб, який закупорив просвіт судини, ендоваскулярна хірургія, яка полягає у введенні в коронарну артерію спеціального катетера, за допомогою якого усувається закупорююча просвіт бляшка і розширюється просвіт звуженої судини, аортокоронарне шунтування, при якому робиться обхідний шлях для закупореної ділянки судини.

          Департамент охорони здоров’я Запорізької міської ради нагадує, що здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок та своєчасне звернення для профілактичних оглядів сімейним лікарем є запорукою вашого тривалого та якісного життя.