ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Міжнародним святом «День білої тростини» визнано ще в 1969 р. в Коломбо (США). Це відбулося на загальних зборах Міжнародної федерації сліпих, яку надалі змінив Всесвітній союз сліпих. У всесвітньому масштабі Міжнародний день Білої тростини -  був затверджений 15 жовтня 1970 року по ініціативі Міжнародної федерації сліпих.

Цей День служить нагадуванням суспільству про існування людей з обмеженими фізичними можливостями, про солідарність і про допомогу.

Біла тростина, як символ незрячої людини, бере початок з 1921 року. У Брістолі (Великобританія) жив молодий професійний фотограф на ім’я Джеймс Біггс. Після аварії він втратив зір. Треба було починати нове життя, і він став вчитися самостійно ходити по місту за допомогою тростини. Але незабаром він зрозумів, що на його чорну тростину не реагують ні перехожі, ні водії. Тоді він пофарбував тростину в білий колір. І вона стала помітна. Це нововведення підхопили всі незрячі не тільки Англії, але і всієї Європи, Америки та ін. Біла тростина дає сліпим людям можливість вести повноцінне і незалежне життя, дозволяючи пересуватися вільно і безпечно.

Взагалі тростина - це не тільки символ незрячих людей, це їх інструмент, їх «очі». Адже звук від удару палицею об тротуар або бруківку дозволяє незрячому почути навколишній простір і відчути «високі» перешкоди (наприклад, будинки, дерева, стовпи, припарковані машини), ковзання тростини по поверхні дороги - визначити наявність «низьких» (бордюрів, сходинок, люків , ям).

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), у світі вражені сліпотою 36 мільйонів чоловік, ще 253 мільйони чоловік мають знижений зір. При цьому близько 65% всіх людей, які страждають від порушень зору, - люди у віці 50 років і старше. Ця вікова група становить 20% населення світу.

Головна мета сьогоднішнього Дня - ще раз привернути увагу громадськості до проблем незрячих людей, які часом подовгу залишаючись непоміченими, живуть поруч з нами і не бачать всіх фарб навколишнього світу, щоб зрозуміти і прийняти один одного такими, які всі ми є: з усіма перевагами, негативними і позитивними сторонами характеру, складнощами і специфікою.

«Толерантність, Рівноправність, Інтеграція» - ось головні слова Міжнародного дня білої тростини.

Сьогодні Департамент охорони здоров’я міської ради хоче ще раз звернутися до всіх: будьте уважні до людей з білою тростиною і по можливості надайте їм посильну допомогу і підтримку! Адже не маючи здатності бачити, їм вдвічі важче орієнтуватися в просторі. Будьте добрішими і уважнішими до людей з обмеженими можливостями!