ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Саме цього дня у 1846 році американський хірург і стоматолог Вільям Томас Грін Мортон вперше публічно продемонстрував успішне застосування анестезії для створення загального наркозу.

Для переважної більшості людей чутливість до болю є істотним чинником, коли мова заходить про необхідну, іноді термінову медичну допомогу, особливо при оперативному втручанні. Перевищення больового порогу при хірургічних операціях для людини може стати фатальним результатом і це спостерігалося протягом багатьох століть. Одне з перших рішень цієї проблеми запропонував в першому столітті до нашої ери давньогрецький лікар і філософ Діоскорид. Саме він першим застосував термінологію - «анестезія» - процедура зменшення чутливості тіла або його частин до повної зупинки сприйняття інформації про зовнішне середовище або власний стан.

Анестезіологія — розділ медицини, який займається вивченням засобів та методів забезпечення анестезії при різних гострих больових синдромах, шокових станах, травмах, хірургічних втручаннях. Препарати і методологія для проведення анестезії постійно удосконалюються. В сучасній медицині розрізняють не тільки загальну, але і місцеву та спинномозкову анестезію. Анестезіологи-реаніматологи — лікарі, які зберігають, повертають та продовжують життя людей, захищають та рятують від болю, відновлюють дихання у пацієнтів. Під наглядом цих фахівців навіть найскладніші хірургічні маніпуляції проходять безпечно та комфортно, без тривог і страху.

У медичних закладах міста Запоріжжя працює 160 лікарів анестезіологів-реаніматологів, з них 25 – дитячих. Відділення інтенсивної терапії, оснащені сучасним обладнанням, функціонують в КНП «Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги» ЗМР (63 ліжок), КНП «Міська лікарня №9» ЗМР (18 ліжок), КНП «Міська лікарня №6» ЗМР (12 ліжок), КНП «Міська лікарня №3» ЗМР (6 ліжок) та КНП «Міська дитяча лікарня №5» ЗМР.(27 ліжок)

Департамент охорони здоров’я міської ради висловлює слова поваги і вдячності за працю, що вимагає великої самовіддачі, та вітає лікарів анестезіологів-реаніматологів з професійним святом! Бажаємо успішної медичної практики, міцного здоров’я, щастя, сімейного благополуччя. Нехай збудуться всі ваші мрії і завжди вас супроводжує удача!