ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щорічно 16 жовтня своє професійне свято відзначають лікарі алергологи-імунологи.

Термін «алергія» вперше був введений віденським педіатром Клеменсом Фон Пірке в 1906 році. Він зауважив, що у деяких з його пацієнтів спостерігаються симптоми, які могли бути викликані певними речовинами - алергенами з навколишнього середовища, такими, як пил, пилок рослин або деякі види їжі. Протягом довгого часу вважалося, що гіперчутливість розвивається у зв’язку з порушенням функції імуноглобулінів Е, проте незабаром стало ясно, що численні механізми з участю різних хімічних речовин викликають появу безлічі симптомів, раніше класифікованих як «алергія».

Алергія – це спотворена, неадекватно сильна імунна реакція організму на чинники довкілля: природні (харчові продукти, побутовий пил, пилок рослин, спори грибів, хутро тварин, епідерміс тварин, отрута комах) або антропогенні (викиди підприємств, автотранспорту, хімічні речовини на виробництві та в побуті, лікарські препарати). Алергія виникає у схильних до цього осіб (часто спадково) при незначній концентрації вищенаведених агентів (алергенів) в оточуючому середовищі, або при великій їх концентрації у всіх інших людей.

Незважаючи на всі засоби профілактики та інформаційні заходи, в усьому світі спостерігається значне зростання алергічних захворювань, що стало глобальною проблемою. Аби дійсно допомогти своєму організму та попередити захворювання, єдиний вірний шлях – докорінно змінити свій спосіб життя.

Лікарі алергологи-імунологи досконало знають імунну систему людини, різновид проявів алергічних реакцій, їх симптоми, перебіг, а також методи лікування і профілактики. Постійне самовдосконалення, вивчення нових технологій в роботі є важливим аспектом їх діяльності. В закладах охорони здоров’я міста працює 7 алергологів, з них 2 дитячих. Ці фахівці мають аналітичний склад розуму, вміють надавати першу необхідну допомогу в екстрених випадках.

Департамент охорони здоров'я міської ради приєднується до численних привітань на адресу лікарів алергологів-імунологів і бажає їм міцного здоров'я, успіхів у медичній практиці, сімейного щастя і довгих років життя.