ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

У всьому світі 29 жовтня відзначають Всесвітній день псоріазу. Дату відзначають лікарі-дерматологи, їх пацієнти і всі ті, хто мають відношення до лікування та профілактики цієї хронічної хвороби. Головною метою свята вважається інформування населення планети про причини виникнення і про життя при прояві даної патології.

Псоріаз - це хронічне захворювання, при якому на шкірі з'являються випуклі червоні лущені вогнища. Різні чинники: стрес, інфекційні захворювання, недотримання дієти, подразнення шкіри, холодне і сухе повітря, вживання деяких ліків, зловживання алкоголем і куріння - можуть погіршити стан хворих. У всьому світі налічується більше 125 млн. людей -7%, які страждають на псоріаз, у 75% випадків хвороба переходить в артрит.  

Псоріаз може проявитися в будь - який час і в будь - якому віці, але частіше він розвивається у людей до 30 років. Значну роль в цьому відіграє спадковість і імунітет. Генетична схильність псоріазу давно науково доведена. Так у дитини, батьки якої не схильні до цього захворювання, шанс прояви хвороби становить 12%, при цьому, якщо хоч один з батьків хворіє на псоріаз, ризик прояву хвороби зростає до 25%.

Багато відомих і великих людей страждають і страждали від прояву псоріазу: Й. Сталін, Б. Франклін, Г. Форд, Д. Рокфеллер, У. Черчілль , Б. Спірс, К. Діаз.

Псоріаз- хронічний дерматоз, стан повністю не виліковний, але, на щастя, контрольований. Крім шкіри при псоріазі можуть деформуватися суглоби, цей стан називають - псоріатичний артрит.

Псоріаз може проявлятися в будь - якому віці, починаючи з народження людини. У відсотковому відношенні псоріаз однаково вражає як жінок, так і чоловіків. Захворювання це хронічне, в його патогенезі основну роль відіграє спадковість, порушення імунної системи, а також різні провокуючі фактори. Характеризується псоріаз порушенням регенерації клітин шкіри, вони ніби «божевільні» розмножуються настільки посилено, що не встигають відмирати, внаслідок чого на шкірі з'являються злущуючі папульозні висипання. Крім генетичної схильності на прояви псоріазу впливають ще й зовнішні провокуючі фактори: рентгенівське і сонячне опромінення, запальні хвороби шкіри, вплив хімічних речовин, гормональні порушення. Локалізуватися прояви псоріазу можуть на будь-якій ділянці шкіри, але найчастіше це згини ліктів, колін, волосиста частина голови і зона крижів.

Люди, які страждають від проявів псоріазу, крім спеціалізованої терапії часто потребують соціальної адаптації, так як страждають від комплексу неповноцінності. Якщо псоріаз протікає в класичній формі, то загальний стан хворого не страждає. Перебіг захворювання протікає зміною рецидивів і ремісій, загострення зазвичай проявляється сезонно, частіше восени. На жаль, прогноз перебігу псоріазу залишається непередбачуваним і суто індивідуальним в кожному окремому випадку. Тому, і підхід до лікування теж повинен бути індивідуальним. Варто відзначити, що при правильному підході до проблеми псоріазу, усунення можливих провокуючих чинників і встановлення істиної форми захворювання з'являється можливість значного полегшення перебігу хвороби.

                 В рамках проведення Міжнародного дня псоріазу ініціативні медичні працівники, вчені, а також пацієнти, в анамнезі яких відзначено псоріаз, роблять все можливе, щоб привернути увагу громадськості до проблеми псоріазу. Немає чужого горя, тільки об'єднавшись, ми зможемо надати посильну допомогу людям, які страждають від проявів хвороби.

Для попередження псоріазу важливе значення має правильний розпорядок дня.

Фахівці рекомендують при першій-ліпшій можливості гуляти на свіжому повітрі, виїжджати на природу. Літо краще проводити на морі або дачі. Важливою умовою профілактики хвороби є фізична активність. Тричі в тиждень потрібно займатися плаванням або фітнесом. Ці види спорту найкраще зміцнюють імунітет і допомагають зняти нервову напругу, яка часто провокує загострення. Міжнародний день псоріазу спрямований на підвищення обізнаності населення про дану проблему, на розвиток системи охорони здоров'я в цьому напрямку, на підтримку людей, які страждають на цю недугу.

Департамент охорони здоров’я хоче побажати усім хворим на псоріаз - довгої ремісії та  спокою в душі. Хай Вам щастить і будьте здорові!