ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щорічно 29 жовтня лікарі ультразвукової діагностики відзначають своє професійне свято. Застосування ультразвуку в медичній діагностиці почалося в другій половині XX століття. В наші дні УЗД застосовується практично у всіх областях медицини, а результати обстежень займають провідні позиції в діагностиці більшості захворювань.

 Область застосування ультразвукового дослідження в медицині безмежна, і з кожним роком відкриваються нові можливості цього методу.

  Останнім часом медицина в усьому світі розвивається дуже інтенсивно і з кожним роком можливості УЗД - методу збільшуються.

 Хочеться відзначити, по пунктам, коли треба робити комплексне обстеження: коли ви знаєте про наявність хронічних захворювань - проходити 1 раз в 6 місяців; при наявності гострого болю будь-якої локалізації або при будь яких скаргах незрозумілого походження - проходити негайно; для дітей в піковий віковій термін - проходити при досягненні 1 року, 3-4 років, в 6-7 років, 12-14 років. Незважаючи на те , що лікар УЗД не лікує пацієнтів, від його обстеження іноді залежить життя. Зважаючи на відносно невисоку вартість і високу доступність, ультразвукове дослідження є широко використовуваним методом обстеження пацієнта і дозволяє діагностувати досить велику кількість захворювань, таких як онкологічні захворювання, хронічні дифузні зміни в органах.

В силу фізичних особливостей не всі органи можна достовірно досліджувати ультразвуковим методом, наприклад, порожні органи шлунково-кишкового тракту важкодоступні для дослідження через вміст в них газу. Проте, ультразвукова діагностика може застосовуватися для визначення ознак кишкової непрохідності і за допомогою ультразвукового дослідження можна виявити наявність вільної рідини в черевній порожнині, якщо її досить багато, що може грати вирішальну роль в лікувальній тактиці ряду терапевтичних та хірургічних захворювань і травм. УЗД орбіт очей дозволяє виявити різні захворювання на ранніх стадіях. Так можна визначити стан зорового нерва і прилеглих тканин, екстраокулярних м'язів очей, слізної залози, а також виявити відшарування сітківки

 Однією з останніх новинок в області УЗ-діагностики є проведення УЗД судин і УЗД суглобів. Це дослідження дозволяє виявити цілий ряд порушень: наявність тромбів, розташування магістральних і внутрішніх судин, стан м'яких тканин суглобів (м'язів, зв'язок, хрящів, сухожиль). Таке УЗД дозволяє вже на ранніх етапах визначити наявність мінімального обсягу вільної рідини в порожнині суглоба. Основними зонами дослідження є плечові, ліктьові, тазостегнові, колінні, гомілковостопні суглоби, суглоби кистей, а також п'яткова область. При такому дослідженні попередня підготовка не потрібна. Не втрачайте часу і не чекайте обставини, які змусять зробити це невідкладно. Нехай кожен візит в клініку буде нормою, в хорошому настрої і в доречних цілях з метою попередити захворювання! В лікарнях м. Запоріжжя працюють 22 лікаря УЗС, які завжди раді надати допомогу в постановці вірного діагнозу.

Департамент охорони здоров'я бажає фахівцям у галузі ультразвукової діагностики поваги колег та пацієнтів, гарантованої роботи і гідної зарплати!