ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

11 листопада свято, день в який ми вітаємо всіх офтальмологів в Україні та за її межами. В цей день, можна висловити слова вдячності та подяки своїм знайомим, колегам і родичам, які працюють в цій області медицини. Якщо Ви стали погано бачити, очі запалилися або почервоніли , то терміново зверніться до офтальмолога - фахівця з діагностики та лікування патологій очного яблука і його придатків, порушень зору і інших проблем очей.

Лікар-офтальмолог уважно слухає скарги пацієнта на зір і потім проводить обстеження: перевіряє гостроту зору, внутрішньоочний тиск, очне дно. При необхідності рекомендує додаткові дослідження і консультації терапевта, невропатолога, ендокринолога, ін. Потім призначає лікування. У деяких випадках підбирає пацієнтові окуляри, в інших - призначає лікарську терапію. При травмі, глаукомі, катаракті, сильній короткозорості або далекозорості іноді допомагає тільки операція.

При появі перших ознак зниження гостроти зору необхідно звернутися до лікаря, так як дуже часто подібне погіршення прогресує і призводить до часткової або повної втрати зору. Лікування, перш за все, спрямоване на корекцію основного захворювання. Зазвичай пацієнтові виписуються окуляри з індивідуально підібраними лінзами. Це допоможе поліпшити якість зору і зніме зайву напругу очей. Дуже важливо не перевтомлювати очі і дотримуватися світлового режиму. Крім лікарської терапії основного захворювання призначається комплекс вітамінів для очей: А, В, С, Е, лютеїн. Обов'язково застосовується гімнастика для очей. Комплекс заходів для поліпшення гостроти зору підбирається індивідуально і залежить від багатьох показників стану організму людини в цілому. Вітамін А підвищує гостроту сутінкового зору, причому не тільки при патологічному його зниженні (короткозорість, далекозорість, «куряча сліпота» - погіршення зору при нестачі світла), але і у здорових осіб, професія яких пов'язана з особливим напруженням зору (робота на комп'ютері, льотчики, водії транспорту і т.д. А сучасна людина відчуває високі зорові навантаження, починаючи зі шкільної лави і навіть раніше, що збільшує поширеність захворювань очей. На жаль, ми згадуємо про зір тільки тоді, коли він починає погіршуватися.

 Очі - це не тільки "дзеркало душі", але ще і показник загального здоров'я організму. Більше 80% хвороб очей - це прояви таких хвороб, як ревматизм, цукровий діабет, панкреатит, гіпертонічна хвороба, захворювання щитоподібної залози, ожиріння і ін. Повіки, слізні канали, кон'юнктива, склера, рогівка, кришталик, склоподібне тіло, райдужна оболонка, сітківка, зоровий нерв, окоруховий апарат - всі ці частини ока так само схильні до захворювань і вимагають  консультації офтальмолога.

Щоб зберегти очі здоровими, виявити патологію і призначити своєчасне лікування необхідно регулярно 1 раз на рік перевіряти зір. Для цього офтальмологи перевіряють гостроту зору за допомогою спеціальних таблиць. Однак проходити лікарські огляди необхідно не тільки у випадках, коли щось турбує і з'являються тривожні симптоми. Небезпека полягає в тому, що багато серйозних, що ведуть до катастрофічного погіршення зору і сліпоти захворювань очей на ранніх стадіях ведуть свою руйнівну роботу практично непомітно! Тому всім, хто піклується про свій зір, необхідно відвідувати спеціаліста офтальмолога в плановому порядку, регулярно: дорослим не менше одного разу на рік, дітям - у віці 3-12 місяців, потім у віці 3-х, 5-ти, 7 ми років і далі щорічно. З особливою увагою до свого зору слід ставитися: всім, хто старше 45 років; дітям шкільного віку, особливо це стосується учнів молодших класів; тим, хто щодня працює за комп'ютером або займається працею, зв'язаною зі значними зоровими навантаженнями; пацієнтам що перенесли операції на очах; жінкам, які планують вагітність, причому особливо уважними треба бути тим які страждають на короткозорість високих ступенів і мають проблеми з сітківкою; вагітним жінкам; людям, які мають діагноз «цукровий діабет»; тим, кому призначений тривалий курс гормональної терапії; які мають проблеми з артеріальним тиском; всім, хто має спадкову схильність до яких-небудь захворювань органів зору. Відіграють негативну роль і такі чинники, як недолік сну і прогулянок на свіжому повітрі, меню, складене з продуктів, ненасичених необхідними для здоров'я очей вітамінами і мікроелементами, масове захоплення електронними гаджетами, несприятливе екологічне оточення.

У лікарнях міста Запоріжжя працюють 54 лікаря - офтальмолога, з них 9 дитячих, які при зверненні нададуть кваліфікаційну допомогу, повне обстеження та при потребі призначать лікування.

Департамент охорони здоров’я міської ради висловлює слова поваги і вдячності за працю, що вимагає великої самовіддачі, та вітає лікарів - офтальмологів зі святом! Бажаємо успішної медичної практики, міцного здоров’я, щастя, сімейного благополуччя. Нехай збуваються всі ваші мрії і завжди вас супроводжує удача!