ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

13 листопада 1745 у Франції народився Валентин Гаюї - відомий педагог, що заснував в Парижі і Петербурзі декілька шкіл і підприємств для сліпих. За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) саме ця дата стала основою для заснування Міжнародного дня сліпих (International Day of the Blind), головна мета якого - привернути увагу широкої громадськості до тих, хто назавжди втратив зір і опинився у важкій життєвій ситуації.

У 1784 році в Парижі без підтримки уряду та благодійних товариств, на свої особисті кошти в своєму власному будинку Валентин Гаюї відкрив першу в світі школу для сліпих дітей під назвою «Майстерня трудящих сліпих».                                                                                                                    Навчання і виховання сліпих дітей Валентин Гаюї поставив на наукову основу. Він розробив рельєфно-лінійний шрифт «унціал». Цей шрифт отримав назву від латинського слова, що означає «рівний по довжині одній унції». Це були великі рівні літери, видавлені рельєфом на щільному папері. Головне досягнення «унціала» полягало в тому, що за допомогою цього шрифту можна було навчати сліпих дітей читанню і друкувати книги для сліпих. За книгами Валентина Гаюї, надрукованими рельєфно-лінійним шрифтом «унціал», незрячі навчалися до винаходу в 1829 році універсальної системи рельєфно-крапкового шрифту, яку винайшов Луї Брайль, вихованець Паризького національного інституту для сліпих дітей. Ця універсальна система, рельєфно-крапкового шрифту набула поширення у всіх країнах світу, і називається сьогодні шрифтом Брайля.

За даними ВООЗ, сьогодні у світі - приблизно 1,3 млрд людей живуть з тією чи іншою формою порушення зору, з них 36 млн. чоловік вражені сліпотою. У зв'язку з ростом і старінням населення буде зростати ризик того, що порушення зору будуть розвиватися далі у більшої кількості людей.

В Україні точної офіційної статистики щодо кількості людей з порушеннями зору немає, за неофіційними даними, – це приблизно 100 тисяч людей, з них понад 10 тисяч - діти.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує, що підступним захворюванням, яке призводить до сліпоти є глаукома, адже на початкових стадіях протікає непомітно, і як правило, безболісно призводить до незворотної втрати зору. До групи ризику належать особи, старші за 40 років, у яких глаукома розвивається внаслідок підвищеного очного тиску. Люди, які страждають діабетом, також часто схильні до сліпоти та інших захворювань очей. Однак, якщо Ви контролюєте рівень глюкози в крові, приймаєте заходи для захисту свого зору і регулярно перевіряєте зір, діабетичних хвороб очей можна уникнути. Окрім цього, виявлення і лікування захворювання на ранній стадії дозволить запобігти подальшим ускладненням. Запорукою збереження зору є рання діагностика та профілактика.