ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день боротьби з ожирінням  відзначається щорічно у третій декаді листопада з 2015 року. Свято організоване Всесвітньою федерацією ожиріння – World Obesity Federation та Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я для спрямування глобальних зусиль по скороченню, запобіганню та лікуванню ожиріння.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) визнала ожиріння найсерйознішим хронічним захворюванням. Неліковане ожиріння призводить до розвитку серцево-судинних захворювань, цукрового діабету 2 типу, порушень метаболізму, гормональних розладів, підвищує ризик виникнення деяких онкологічних захворювань.За останніми оцінками ВООЗ, надмірною вагою в сучасному світі страждають приблизно 1,5 мільярда дорослих людей і ще 350 млн схильні до ожиріння. Приблизно 20 млн. дітей до 8 років мають проблеми із зайвою вагою. В Україні від зайвої ваги страждає близько 15% населення. Основною причиною виникнення надмірної ваги та ожиріння є порушення енергетичної рівноваги між спожитими та витраченими калоріями (надмірне вживання висококалорійних продуктів з високим вмістом жирів і вуглеводів та низький рівень фізичної активності, пов’язаний з малорухливим способом життя). Поширеним проявом надмірної ваги та ожиріння є генетичний фактор. Супутниками ожиріння є такі метаболічні порушення, як цукровий діабет і дисліпідемія, які виконують роль провідних чинників ризику серцево-судинних захворювань.

Провідний механізм ожиріння - переїдання - супроводжується накопиченням надлишку енергії у вигляді тригліцеридів в жирових депо, тому основою немедикаментозного лікування ожиріння є дієтотерапія, направлена на зниження калорійності добового раціону.

Важливою складовою алгоритму зниження маси тіла є фізична активність. Особам з ожирінням рекомендуються  фізичні навантаження – біг, плавання, лижі, їзда на велосипеді. Проте найбільш прийнятим видом фізичного навантаження слід вважати ходьбу, яка повинна бути регулярною, помірноінтенсивною, щоденною, починаючи з 10 хвилин в день, з поступовим збільшенням тривалості до 30-40 хвилин, з включенням коротких (10-15 хвилин) епізодів швидкої ходьби. Рекомендується щодня приділяти фізичним навантаженням приблизно 30 хвилин.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує про необхідність здорового способу життя, зниження добової калорійності їжі, стійкого зменшення маси тіла. Ожиріння – це проблема, з якою потрібно і можна боротися. Для цього необхідно, в першу чергу, бажання самих людей змінити свої звички і спосіб життя.