ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

День педіатра відзначається щорічно 20 листопада. Свято впроваджено у 1954 році за рекомендацією Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних Націй. Його святкують у 130 країнах. Цього ж дня, починаючи з 1959 року, коли Організація Об'єднаних Націй підписала Декларацію прав дитини, святкується і Всесвітній день дитини.

Це Міжнародне свято дитячих лікарів природним чином переплелося з Днем дитини. Такий збіг підкреслює значущість цієї професії. Для усіх батьків найголовніше, щоб їхня дитина росла здоровою і саме педіатр з першої миті життя малюка починає про це дбати. Саме від цього лікаря залежить здоров'я малечі. Запис до педіатра - відповідальний крок, адже для дитини ви вибираєте друга і соратника в боротьбі з хворобами на перші роки його життя. І в цьому питанні важливо знайти не просто кваліфікованого фахівця, а однодумця. Огляд педіатра - обов'язкова процедура для всіх періодів розвитку дитини: від грудничкового віку до повноліття. Але лікар не тільки обстежує, ставить діагноз і лікує. Дуже важливим напрямком його роботи є профілактика дитячих захворювань. Тому відвідувати лікаря потрібно регулярно, навіть якщо немає явних ознак хвороби. Це дає можливість своєчасно виявляти відхилення в розвитку і попереджати захворювання на різних етапах.

Робота дитячого лікаря полягає в лікуванні дитячих захворювань, спостереженні за розвитком дитини упродовж його дорослішання, тобто з народження до 18 років. Педіатр піклується про здоров'я майбутнього усієї нації. З ним радяться, як правильно доглядати за дитиною, підтримувати дитячий організм здоровим і оберігати від різних захворювань. Саме його посмішка залишає в дитячих серцях світлий слід, саме з відвідування його кабінету дитина знайомиться з медициною і усвідомлює її важливість.

В м. Запоріжжя працюють 199 педіатрів (з них дільничних в амбулаторіях центрів первинної медико-санітарної допомоги –127 ), які обслуговують понад 109 тис. дітей.

Департамент охорони здоров’я міської ради вітає всіх з Всесвітнім Днем дитини, а лікарів-педіатрів - з професійним святом. Саме дитячі лікарі зберігають здоров’я тих, хто для нас найважливіший – наших дітей! Міцного Вам здоров’я, високих професійних досягнень та щирих посмішок вдячних пацієнтів!