ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом .

Головна мета  – звернути увагу суспільства на цю проблему.

Станом на 2020 рік у світі зареєстровано 38 млн осіб, що живуть з ВІЛ, з них 36,2 млн дорослих та 1,8 млн дітей (віком 0-14 років). Близько 7,2 млн людей не знали про те, що вони живуть з ВІЛ.

Кількість людей, які померли від супутніх СНІДу хвороб, склала у 2020 році 690 тис.,75,7 млн осіб заразилися ВІЛ. У 2020 р. 85% всіх людей, що живуть з ВІЛ, знали свій статус. Кількість нових випадків зараження ВІЛ скоротилося на 40% в порівнянні з 2000 роком, коли цей показник досяг пікового значення.

Україну вважають регіоном із високим рівнем розповсюдження інфекції. 

За 9 місяців 2021 року у м. Запоріжжя зареєстровано 164 ВІЛ-інфікованих. У порівнянні з показником минулого року кількість вперше зареєстрованих випадків зросла на 14 осіб, або на 9,3 %.

 Найбільш вразлива  вікова категорія  25 - 49 років (70%), серед дітей від 0 до14 років зареєстровано 22 випадки ВІЛ-інфікованих або 14% від загальної кількості інфікованих.. Діти, які народилися від  ВІЛ-позитивних матерів складають також 14%.

Враховуючи те, що специфічних проявів ВІЛ-інфекції немає, і перші місяці і навіть роки від інфікування людина не відчуває в своєму організмі ніяких змін, тому за медичною допомогою ВІЛ-позитивні люди звертаються з приводу тривалих запальних інфекцій, затяжного перебігу вірусних захворювань . В організмі особи, хворої на СНІД, як кінцевої стадії ВІЛ-інфекції, відбуваються глибокі патологічні зміни, які роблять людину беззахисною від різноманітних хвороб.

Якщо 20 років тому переважна більшість пацієнтів – це були активні споживачі ін’єкційних наркотиків, то сьогодні  пацієнтами є абсолютно соціально адаптовані групи населення. Особливо уразливими до інфікування ВІЛ є діти та молодь, оскільки рівень застосування ризикованих практик серед них є вищим, ніж серед дорослих.

Для того, щоб не захворіти на ВІЛ потрібно: завжди використовувати презервативи при сексуальному контакті; відмовитись від незахищених сексуальних контактів з ВІЛ-позитивним партнером а також з партнером, чий ВІЛ-статус вам не відомий, використовувати лише стерильні шприци, голки, інструменти для пірсингу або тату. До груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ належать: споживачі ін’єкційних наркотиків; особи, які надають сексуальні послуги за винагороду; чоловіки, які мають сексуальні стосунки з чоловіками; статеві партнери споживачів ін’єкційних наркотиків; особи, яким була проведена процедура переливання донорської крові без її попередньої перевірки; лікарі різного профілю; особи, хворі тим чи іншим венеричним захворюванням.

Сьогодні лікування, на жаль, не може привести до одужання, проте воно може повернути до нормального життя, оскільки попереджує розмноження вірусу та розвиток хвороби. Завдяки останнім досягненням в розширенні доступу до антиретровірусної терапії (АРТ) життя ВІЛ-позитивних людей стало більш тривалим і більш здоровим. У м.Запоріжжя консультування та кваліфікована медична допомога з питань ВІЛ/СНІДу надається у відділенні профілактики та боротьби зі СНІДом КНП «Запорізька обласна інфекційна клінічна лікарня» ЗОР за адресою: м. Запоріжжя вул. Добролюбова, 23. Вся інформація стосовно ВІЛ-інфікованої особи є конфіденційною.

Департамент охорони здоров’я міської ради нагадує: своєчасне встановлення діагнозу ВІЛ-інфекції дозволяє вчасно почати необхідне лікування та вжити інших заходів до зменшення ймовірності передачі ВІЛ близьким людям.