ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Світові тенденції свідчать про стрімке поширення нового штаму COVID-19 “Омікрон”. Вперше варіант “Омікрон був зафіксований у листопаді 2021 року і зараз виявлений у більшості країн світу.

Наразі щодо нього ще тривають дослідження, проте вже можна виокремити симптоми, які найчастіше зустрічаються у хворих на вказаний штам. 

Зокрема, у 73% випадків зустрічається нежить, у 67,5% - головний біль, у 63,5% - втома. Також у 60% випадків спостерігається чхання та біль у горлі. 

Водночас не виявлено суттєвої відмінності від симптомів штаму “Дельта”, який наразі домінує в Україні. У разі зараження на цей штам, разом із вказаними вище симптомами, також спостерігається кашель (43,5%),  хриплий голос (35,7%), озноб чи тремтіння (30%), лихоманка (29,4%), втрата/спотворення нюху та/або смаку (23,7%) тощо. Нагадаємо, що новий штам має менший інкубаційний період, ніж штам “Дельта”. У середньому, за даними наукових досліджень, він становить 3 доби.

При появі будь-яких симптомів ГРВІ у першу чергу варто звернутись до свого сімейного лікаря. Той, у свою чергу, має надати направлення на тестування на COVID-19. До результатів тестування та під час видимих симптомів варто не відвідувати місць загального скупчення людей та дотримуватись режиму самоізоляції. Попри те що симптоми “Омікрону” здаються схожими на застуду, новий штам також може спричиняти тривалі наслідки для здоров’я, госпіталізацію та летальні випадки. Через стрімке поширення “Омікрону” у небезпеці перебувають ті, хто не пройшов принаймні базового курсу вакцинації проти COVID-19. 

Попередні спостереження вказують на те, що «Омікрон» на відміну від варіанту «Дельта», зумовлює менш важкий перебіг хвороби..

 «Омікрон» поширюється швидше, ніж інші варіантами. На основі наявних даних ВООЗ вважає, що «Омікрон», імовірно, випередить варіант «Дельта» там, де відбувається передача COVID-19 у межах спільноти.

Найперше, що ви можете зробити, - це зменшити ризик зараження вірусом. Щоб уберегти себе та своїх близьких, переконайтеся, що ви:

- носите маску, яка прикриває ніс і рот (переконайтеся, що ваші руки чисті, коли ви надягаєте та знімаєте маску);

- дотримуєтеся дистанції щонайменше 1 м від інших людей;

- уникаєте погано провітрюваних приміщень та місць скупчення людей;

- відкриваєте вікна, щоб покращити вентиляцію у приміщенні;

- регулярно миєте руки.

- Коли настане ваша черга, зробіть щеплення! Вакцини проти COVID-19, схвалені ВООЗ, є безпечними та ефективними.

З метою запобігання поширеності захворювання та можливості зараження оточуючих варто при перших ознаках хвороби залишатися вдома та звертатися за телефоном до свого сімейного лікаря.

 Бережіть себе, своїх рідних та колег!