ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Згідно з наказом департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради з 18.07 2017 року розпочав функціонувати  міський центр діалізу та нефрології на базі КУ «Запорізька міська клінічна лікарня №10».

Згідно з наказом департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради з 18.07 2017 року розпочав функціонувати  міський центр діалізу та нефрології на базі КУ «Запорізька міська клінічна лікарня №10».

Рішення про його відкриття було прийнято в 2010 році управлінням охорони здоров’я Запорізької міської ради у зв’язку з постійним дефіцитом діалізних місць у місті Запоріжжі. Проект реконструкції об'єкта був затверджений в 2014 році. У 2015 році був укладений договір з підрядником. Однак основні роботи були виконані тільки в 2016-2017 роках.

Для побудови міського діалізного центру комунальна установа «Центральна лікарня Орджонікідзевського району» була обрана зважаючи на її розташування у центрі міста, рівну доступність з усіх мікрорайонів міста Запоріжжя, гарну транспортну розв’язку, наявність реанімаційного відділення, можливість виділення нефрологічних стаціонарних ліжок в структурі терапевтичного відділення для лікування хворих з нефропатіями різного генезу, потужна клінічна лабораторія, наявність кабінетів фіброгастродуоденоскопії, ультразвукового обстеження та рентгенографії. Крім того, можливість розташування діалізного  центру на 1-му поверсі згідно загальноприйнятних вимог розміщення діалізних відділень остаточно зумовило вибір лікувальної установи.

Після підготовки проектно-кошторисної документації з реконструкції 1-го поверху лікарні, проведення усіх необхідних процедур та узгоджень, з вересня 2015 року по червень 2017 року відбувалися будівельно-монтажні роботи. Вартість цих робіт за проектом складала 15,8 млн грн, остаточні витрати на реконструкцію центру склали 12,1млн грн.

Постачальником медичного обладнання в міський центр нефрології та діалізу, за висновком провідних спеціалістів міста з гемодіалізу, була обрана компанія «Медикалгруп Україна», що представляє в Україні всесвітньовідомий концерн BBraun AG (Німеччина), виробника обладнання та витратного матеріалу для діалізу. Упродовж червня-середини липня 2017 року  компанією «Медикалгруп Україна» в центрі на безоплатній основі встановлені нові апарати для гемодіалізу та гемодіафільтрації Dialog+, BBraun (Німеччина) на суму 7,4млн грн., сучасна система водопідготовки потужністю  1600 л/годину, також виробництва Німеччини, та немедичне обладнання, необхідне для роботи центру (діалізні крісла, функціональні ліжка, інструментальні столи, шафи для медикаментів тощо) більш ніж на 1,0 млн гривень. 

Максимальна потужність  відділення діалізу складає 100 сеансів гемодіалізу на добу при роботі 25 апаратів у 4 зміни.

Перших пацієнтів, переведених з КУ «Міська лікарня № 7»  центр прийняв 21 липня 2017 р. Сьогодні відділення діалізу надає допомогу у вигляді програмного гемодіалізу 82 пацієнтам з хронічною хворобою нирок V D стадії та 6 пацієнтам – методом амбулаторного перитонеального діалізу. 

02.08.2017 року заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади міської ради А. І. Пустоваров разом з директором департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради В. В. Ушаковою провели виїзну нараду  в діалізному центрі, який надає професійну медичну допомогу хворим з термінальною нирковою недостатністю.

На сьогодні працює 3 діалізних зали (10-12 діалізних місць, в залежності від дня тижня), щоденно проводиться близько 30-35 сеансів гемодіалізу/гемодіафільтрації

В подальшому планується поступове переведення  пацієнтів, які отримують програмний гемодіаліз, з КУ «“Запорізька міська багатопрофільна дитяча лікарня №5»та КУ „Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя” (загалом близько 50-54 пацієнтів) після повного укомплектування штату відділення. Кількість пацієнтів, що можливо лікувати в центрі  складає 150 осіб при 3 - змінній роботі та 200 - при 4-змінній роботі.

Для лікування хворих використовуються тільки оригінальні витратні матеріали виробництва BBraun (Німеччина), закуплені  згідно субвенції МОЗ України. Безперебійне безоплатне сервісне обслуговування діалізного обладнання здійснюється сертифікованими інженерами, що пройшли стажування безпосередньо в компанії «BBraun» (Німеччина). Забезпечення необхідним запасними частинами для апаратів «Штучна нирка» здійснюється також безоплатно для міста за кошти компанії постачальника обладнання.