ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ЗА АДРЕСОЮ:

 

НОВИНИ

Цей день відзначається з 2008 року за ініціативою Всеукраїнської асоціації громад глаукоми - WGA та Всеукраїнської асоціації пацієнтів з глаукомою - WGPA з метою залучення можливо більшого числа людей до вирішення проблем профілактики та лікування цієї хвороби.

Серед різних захворювань ока глаукома посідає особливе місце. Причина цього полягає навіть не в тому, що даним терміном називають не один певний недуг, а цілу групу, яка налічує понад 60 патологій, а в тому, що при загальному непримітному перебігу, фінал у кожній з них один -  невиліковна сліпота. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), більше 5 мільйонів людей втратили зір внаслідок глаукоми, що становить 13,5% від усіх випадків сліпоти у світі.

Глаукома - хвороба очей, що характеризується постійним або періодичним підвищенням внутрішньоочного тиску, характерними змінами поля зору, зниженням гостроти центрального зору, атрофією зорового нерву.

Первинна глаукома розвивається майже непомітно як для хворого, так і для оточуючих його людей. У цьому полягає складність раннього виявлення та своєчасного лікування цієї тяжкої хвороби, що обумовлено поступовим або швидким падінням зору до повної сліпоти. Ризик виникнення глаукоми збільшується з віком людини. Особливо схильні до цієї хвороби люди, які перенесли інсульт або інфаркт, хворі на судинні захворювання, гіпертонічну хворобу, цукровий діабет.

Втрати зору можна уникнути в разі раннього звернення за медичною допомогою. Тому все світове суспільство ставить своєю метою раннє виявлення хворих на глаукому та надання їм своєчасної  допомоги.

Систематично відвідуйте лікаря. Зір, втрачений при глаукомі, не підлягає відновленню.

Департамент охорони здоров'я міської ради нагадує, що найважливішим фактором для лікування наслідків глаукоми є її максимально раннє виявлення. Пройти профілактичне обстеження можна в лікувальних установах за місцем проживання.