ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ЗА АДРЕСОЮ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день нирки відзначається щорічно у 2-й четвер березня. Вперше цей день відзначався в нашій країні у 2008 році і був організований Українською асоціацією нефрологів спільно з представниками інших професійних асоціацій лікарів (урологів, ендокринологів, кардіологів, ревматологів, педіатрів, акушерів-гінекологів)

Ця подія в Україні стала частиною Глобальної ініціативи Міжнародного товариства нефрологічних федерацій (IFKF) та Міжнародного товариства нефрологів (ISN), що має назву WorldKidneyDay (Всесвітній день нирки). Учасниками Глобальної ініціативи є робочі групи країн, до яких входять наукові товариства, громадські організації пацієнтів, соціальні та благодійні фонди тощо.

Метою цього дня є підвищення обізнаності населення про важливість нирок, які відіграють ключову роль у збереженні життя і здоров`я, а також розповсюдження інформації про те, що хвороби нирок зустрічаються часто, мають руйнівні наслідки, але піддаються лікуванню при ранній діагностиці.

Нирки регулюють об`єм рідини в організмі і фільтрують кров, протягом доби через них проходить приблизно 230 л крові. Для нормальної роботи їм потрібно приблизно в 20 разів більше кисню, ніж іншим органам. Видалення однієї нирки людина може пережити без значних негативних наслідків, оскільки її функції візьме на себе інша нирка.

До несприятливих чинників, що сприяють розвитку запалення в нирці, належить перевтома, переохолодження, виснаження, зниження захисних сил організму, гіповітаміноз, захворювання статевої і сечовидільної системи. На порушення роботи нирок вказують пітливість після їжі, безсоння, позіхання, набряки і роздутий живіт.  

На сьогоднішній день в усьому світі зростає кількість хворих з термінальною нирковою недостатністю. Приблизно 1,8 мільйонів людей одержують замісну ниркову терапію. 
Дослідження показують, що в усьому світі приблизно кожен десятий дорослий має одну з форм уражень нирок. Люди з хронічними хворобами нирок знаходяться в групі ризику. Найбільш поширеними формами хронічних хвороб нирок є діабетична хвороба нирок, гіпертензивна нефропатія, ішемічна хвороба нирок. Саме тому формат проекту Всесвітнього дня нирки в Україні передбачає залучення фахівців суміжних із нефрологією спеціальностей.

Необхідно привернути увагу громадськості до прогресуючого збільшення кількості пацієнтів із хронічними захворюваннями нирок, необхідності ранньої діагностики, просвітницької діяльності з метою зменшення кількості людей, які потребують замісної ниркової терапії (діалізу, трансплантації) та підвищення якості їх життя.