ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Всесвітній день боротьби з гемофілією відзначається 17 квітня щорічно за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я та Всесвітньої федерації гемофілії і акцентує увагу на проблемах, пов’язаних з цією хворобою.

Ця дата була обрана організаторами не випадково, це своєрідна данина поваги засновнику Всесвітньої федерації гемофілії Френку Шнайбелю, який народився саме в цей день.

Гемофілія — невиліковне генетичне захворювання, пов'язане з порушенням коагуляції (згортання) крові, яка виникає внаслідок зміни всього одного гену в X-хромосомі. Симптоми захворювання в більшості випадків з’являються вже в ранньому дитинстві, майже завжди не раніше, ніж на 4 - 5 день життя дитини. При цьому захворюванні різко зростає небезпека загибелі від крововиливу в мозок та інші життєво важливі органи, навіть при незначній травмі. Хворі з важкою формою гемофілії нерідко стають інвалідами, внаслідок частих крововиливів в суглоби (гемартрози) і м'язові тканини (гематоми).

Гемофілія на теперішній час є невиліковною, але її перебіг повністю і вдало контролюється за допомогою введення пацієнтові відсутнього фактора згортання крові, в більшості випадків, виділеного з донорської крові. Хворим переливають гемопрепарати, що містять відсутні фактори згортання крові - антигемофільну плазму, кріопреципітат, концентрати VIII фактора.

Поширеність гемофілії у більшості європейських країн становить 13–18 випадків на 100 тис. чоловічого населення. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Всесвітньої федерації гемофілії (World Federation of Hemophilia — WFH), цей показник становить 1:10 тис. новонароджених хлопчиків. У всьому світі нараховується близько 350 тис. хворих на гемофілію.

Метою створення і проведення Всесвітнього дня боротьби з гемофілією є привернення уваги світової громадськості, політиків, фахівців у галузі охорони здоров’я і рядового медичного персоналу до проблем, з якими щодня стикаються хворі на гемофілію, підвищення їх обізнаності про це спадкове захворювання.