ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

24-30 квітня 2018 року в Україні проводиться Український тиждень імунізації. Цей захід відбувається одночасно з Всесвітнім та Європейським тижнями імунізації.

Всесвітній тиждень імунізації проводиться щорічно, щоб привернути увагу до колективних дій, необхідних для захисту кожної людини від  вакцинокерованих хвороб. Мета Всесвітнього тижня імунізації полягає в тому, щоб підкреслити необхідність активізації зусиль з імунізації в усьому світі та, зокрема, показати, яку роль в цих зусиллях може відіграти кожна людина – від спонсора до рядового члена суспільства.

В рамках кампанії 2018 року ВООЗ та її партнери ставлять перед собою наступні задачі:

- звернути увагу на важливість вакцинації та існуючі “прогалини” в глобальному охопленні імунізацією;

- нагадати країнам-донорам про цінність вакцин та про важливість інвестицій в зусилля з імунізації;

-   розповісти про те, як кожна людина — від донорів  до звичайних громадян може й повинна сприяти прогресу у сфері забезпечення вакцинами.

Імунізація рятує мільйони життів і отримала широке визнання як один з найдієвіших та витратоефективних засобів в сфері охороні здоров’я. Разом з тим в світі нараховується більше 19 мільйонів невакцинованих чи недостатньо вакцинованих дітей, що ризикують захворіти потенційно смертельними захворюваннями. Кожна десята така дитина жодного разу не була вакцинована і, скоріше за все, взагалі ніколи не була під наглядом системи охорони здоров’я.

Глобальний план дій щодо вакцин (ГПДВ), схвалений 194 державами-членами на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я в травні 2012 має до 2020 року попередити мільйони випадків смерті від хвороб, які можна попередити за допомогою вакцин, за рахунок загального доступу до імунізації. Незважаючи на покращення, досягнуті в окремих країнах, та значний глобальний показник впровадження нових вакцин, виконання всіх задач ГПДВ, пов’язаних з елімінацією хвороб, включаючи кір, краснуху, а також правець матерів та новонарождених, відбувається з відставанням від графіку.

Щоб забезпечити виживання та добробут людей на всій планеті, країни мають докласти більш узгоджених зусиль для досягнення цілей ГПДВ до 2020 року.

Розширення доступу до імунізації грає ключову роль в досягненні мети в сфері сталого розвитку. Планова імунізація є наріжним каменем ефективної первинної медико-санитарної допомоги та загального охоплення послугами охорони здоров’я, бо вона забезпечує контакт з центром надання медико-санітарної допомоги вже напочатку життя та дає кожній дитині шанс на здорове життя з самого народження.

Імунізація є однією з основних стратегій досягнення інших пріоритетних цілей в сфері охорони здоров’я — від боротьби з вірусним гепатитом до стримування стійкості до протимікробних препаратів, забезпечення платформи для охорони здоров’я підлітків та підвищення якості дородової допомоги та допомоги новонародженим.