ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

В Агентстві регіональних ініціатив відбувся круглий стіл, присвячений актуальним питанням розвитку системи охорони здоров'я. Торкнулися і питання підписання декларацій з сімейними лікарями.

Директор департаменту охорони здоров’я міської ради Ушакова Вікторія Василівна розповіла про те, що на теперішній час надання первинної медичної допомоги фінансується за рахунок субвенції з державного бюджету та коштів бюджету міста. Субвенція йде в основному на заробітну плату медичних працівників, хоча повністю її не покриває. Відповідно до реформи  - «гроші йдуть за пацієнтом», зарплата медичних працівників буде залежати від кількості пацієнтів, а не від ставки.

Планувалося виділяти по 370 гривень на рік на кожного пацієнта, але зараз йде мова про впровадження коефіцієнтів, так як вже прогнозується, що даних коштів буде недостатньо.

У 2018 році м. Запоріжжя, як і інші міста України, отримало державну субвенцію на утримання центрів первинної медико-санітарної допомоги на перше півріччя поточного року. Таким чином, у першому півріччіцентри будуть працювати і фінансуватися так само, як і в попередні роки.

У новій медичній реформі передбачається перехід на інший рівень фінансування - це укладення договорів між центрами первинної медико-санітарної допомоги та Національною службою здоров'я. Однак, на теперішній час Національна служба здоров'я ще не створена. Система, передбачена реформою, запрацює, коли служба буде сформована і укладе договір з усіма центрами первинної медико-санітарної допомоги.

З 2 квітня кожен мешканець міста Запоріжжя може підписати декларацію з лікарем центру первинної медико-санітарної допомоги, якого вибрав. Для цього потрібно звернутися до відповідного центру первинної медико-санітарної допомоги.

«Хочу трохи заспокоїти громадян. - зазначила директор департаменту охорони здоров’я міської ради Вікторія Ушакова. -Справа в тому, що, якщо з другого квітня починається можливість вибору сімейного лікаря, це не означає, що всі повинні другого квітня побігти і терміново заповнювати декларацію. Зараз ведеться підготовча робота - до другого півріччя поточного року. Поки не вирішилося питання з подальшим фінансуванням, перехід на фінансування «гроші йдуть за пацієнтом» передбачено з 2019 року. Зараз потрібно спокійно, зважено продумати кожному, до кому б із сімейних лікарів він хотів би довірити своє здоров'я і здоров'я своєї родини».

На теперішній час у кожному центрі первинної медико-санітарної допомоги міста ведеться підготовча робота до укладання декларацій.

Станом на 02.04.201 всі центри м. Запоріжжя знайти зареєстровані в онлайн системі «Електронне здоров’я», де громадяни можуть знайти інформацію про всі медичні установи. Працює офіційний сайт департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради http://health.zp.ua/, де можна знайти інформацію про сімейних лікарів центрі первинної медико-санітарної допомоги міста Запоріжжя, яких є близько 300 осіб. Станом на 17.04.2018 у м. Запоріжжі підписано більше 7 тис. декларацій про вибір лікаря.