ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

20 квітня 2018 року по всій Україні пройде День діагностики меланоми. В цей день всі державні і деякі приватні медичні заклади відкриють свої двері перед усіма охочими перевірити свої родимки безкоштовно.

День діагностики меланоми проводиться в Україні вже вдесяте. Щорічно, починаючи з 2009 року, проект проходить в рамках міжнародної програми «Євромеланома», учасниками якої є 30 країн. Серед них і Україна, яка приєдналася у 2008 році в Брюсселі.

День діагностики меланоми проходить за підтримки Міністерства охорони здоров’я України, Української асоціації лікарів-дерматовенерологів і косметологів, Української асоціації дерматоскопії шкіри, громадської організації «СТОП меланома», постійного партнера пан’європейського проекту «Євромеланома» – лабораторій La Roche-Posay.

Найпоширеніший рак в Україні – рак шкіри. Статистика свідчить, що злоякісні новоутворення шкіри на сьогодні є найбільш поширеним видом онкології в Україні. В гендерному аспекті про меланому знають 30% чоловіків або кожен третій і 70% жінок – 2/3 від загального числа інформованих. А це означає, що роль жінки у питанні здоров’я родини – ключова, і саме жінка найчастіше першою помічає у свого чоловіка, батьків, дітей підозрілу родимку і б’є на сполох. Основна мета заходу – донести до громадськості інформацію про таке небезпечне захворювання, як меланома і про ризики переродження родимки у злоякісну пухлину.

Родимка – доброякісне новоутворення на шкірі, але під впливом певних факторів (ультрафіолету, спадковості) вона має властивість перероджуватися в меланому.

Меланома – одна з найбільш злоякісних пухлин шкіри, яка протягом першого року після встановлення діагнозу може призвести до смерті. Смертність від меланоми в Україні дуже висока, що пов’язано не з відсутністю методів лікування, а з несвоєчасною діагностикою.

Найнадійніший метод профілактики смертності від меланоми – це її раннє виявлення. При виявленні на ранніх стадіях, меланома виліковна. Тому необхідно регулярно перевіряти свої родимки і родимки своїх близьких.

Згідно загальносвітовим статистичними даними, 90% пацієнтів з меланомою можуть бути вилікувані за умови своєчасного діагностування.

У закладах та установах охорони здоров’я міста ведуть прийом лікарі загальної практики, дерматологи, онкологи. При наявності клінічних проявів злоякісного утворення пацієнта направлять до лікаря-онколога обласного онкологічного диспансеру.

Департмент охорони здоров'я міської ради нагадує, що пройти профілактичне обстеження можна в лікувальних закладах за місцем проживання.