ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Одне з найбільш благородних свят нашого часу — Міжнародний день Червоного Хреста і Червоного Півмісяця — відзначається щорічно 8 травня.

Це свято було засноване на честь відомого швейцарського мецената Жана Анрі Дюнана, який народився 8 травня 1828 року. За його ініціативою були створені перші групи волонтерів, які надають допомогу всім пораненим на полях бойових дій. Також Дюнан став одним з творців всесвітньо відомого комітету Червоного Хреста. Ця організація почала свою роботу в 1863 році.

Свою нинішню назву благодійна організація Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, здобула тільки в 1986 році. Своїм головним завданням ця структура бачить надання допомоги всім хворим, пораненим, які стали жертвами збройних протистоянь. Також Червоний Хрест допомагає всім постраждалим від стихійних лих та катаклізмів, тому основними ідеями цього свята можна назвати гуманність і добровільність у наданні допомоги нужденним. Відділення Червоного Хреста працюють в 176 країнах світу.

Товариство Червоного Хреста України є учасником Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця і налічує понад 6,3 мільйона активістів і прихильників. У патронажній службі Товариства працюють 3200 висококваліфікованих сестер милосердя. Діяльність Товариства охоплює всю територію України, де реалізується понад 40 проектів і програм. Всі ці програми фінансуються за рахунок публічних пожертв та домовленостей про співпрацю. Щорічно співробітники Червоного Хреста України обслуговують понад 350 тисяч самотніх літніх людей, понад 8 тисяч інвалідів дитинства. Основними принципами, якими керуються волонтери та співробітники Товариства Червоного Хреста України у своїй повсякденній роботі, є гуманність, неупередженість, нейтральність, незалежність, добровільність, єдність, універсальність — ці принципи є основоположними і в роботі Міжнародного Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

В цей день Міжнародний Рух Червоного Хреста і Червоного Півмісяця використовує можливість заявити про себе і закликати своїх співвітчизників до посилення гуманітарної діяльності в підтримку найбільш вразливих верств населення і жертв різних аварій, катастроф, стихійних лих та збройних конфліктів.