ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Департамент охорони здоров’я міської ради попереджує, що починається сезон активності іксодових кліщів - переноcників збудників кліщового вірусного енцефаліту, хвороби Лайма, лихоманки Західного Нілу, туляремії та інших небезпечних захворювань.

Будьте обережні, відпочиваючи на природі. Згідно з даними моніторингу Запорізького міського відділу ГУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» в окремих регіонах міста (о. Хортиця, паркова зона в районі Гребного каналу і Дитячої залізниці, лісопаркова зона в районі вулиць Чумаченко та Олімпійської, зона відпочинку Великий Луг і ін.) показники чисельності кліщів перевищують допустимий рівень в 10 і більше разів.

Кліщ потрапляє на людину і не відразу впивається в неї, а довго шукає відповідне місце, повзучи від низу до верху. Відпочиваючи на природі, необхідно дотримуватися певних правил і вимог, які спрямовані на безпеку відпочиваючих:

  • одяг повинен бути бажано світлих тонів, максимально закривати відкриті ділянки тіла;
  • низ брюк потрібно заправляти в шкарпетки;
  • обов'язкова наявність головного убору;
  • через кожну годину бажано оглядати один одного, щоб вчасно зняти кліщів з одягу;
  • місця для привалів, нічного сну на природі необхідно звільняти від сухої трави, гілок в радіусі не менше 25-30м;
  • користуватися ефективними репелентами від кліщів («ОФФ-крем», «ОФФ-ферозоль», діметілтолуамід-ДЕТА і ін.);
  • зтрушування одягу не позбавляє від кліщів, тому після прогулянок, відпочинку на природі слід змінити одяг, в тому числі і нижню білизну, уважно оглянути і вручну зняти кліщів;
  • при використанні репелентів не забувати їх змивати;
  • уважно оглядати після прогулянок себе та домашніх тварин.

            Щоб видалити кліща, що присмоктався, необхідно пінцетом обережно захопити його біля основи хоботка, як можна ближче до тіла, розхитуючими  рухами витягнути його. Ранку обробити перекисом водню, а потім спиртовим розчином йоду. Не можна різко висмикувати або роздавлювати кліща. Якщо вам не вдалося видалити кліща самостійно, або його частина залишилася під шкірою, необхідно звернутися до травмпунктів, які працюють цілодобово на базі КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м.Запоріжжя» та КУ «Запорізька міська багатопрофільна клінічна лікарня №9». Бажано зберегти кліща і доставити його в Запорізький міський відділ ГУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» (вул. Миру/Рекордна 1Б / 25) для точного визначення виду і небезпеки, яку він представляє.

Іноді, після того, як кліща видалили, виникає свербіж, біль, колоподібні червоні плями близько укушеного місця, підвищується температура тіла, спостерігається головний, м'язовий біль - це прояви хвороби Лайма. У цьому випадку необхідно звернутися до кабінету інфекційних захворювань (КІЗ) за місцем проживання або в Запорізьку обласну клінічну інфекційну лікарню.

Станом на 25.04.2018 у м. Запоріжжі зареєстровано 56 випадків укусів кліщами, з них 15 осіб звернулись до Запорізький міський відділ ГУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» та 41 до лікувальних закладів м. Запоріжжя.