ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Ідея свята виникла в 1987 році на конференції Міжнародної конфедерації акушерок в Нідерландах. Однак широко відзначатися він почав лише з 1992 року. Сьогодні Всесвітній день акушерки святкують більш ніж в 50 країнах.

Праця цієї категорії медиків незамінна, адже саме акушерки допомагають малюкам з'являтися на світ. Основні функції акушерки багатогранні: надання першої акушерсько-гінекологічної допомоги,  підготовка інструментарію для проведення прийому лікаря-гінеколога,  допомога лікаря при огляді жінки,  проведення патронажу породіль та вагітних, ведення документації по їх диспансеризації, психологічна підготовка вагітної до пологів, при необхідності ведення педіатричної роботи ФАПу, а також всім відоме надання допомоги акушер-гінеколога у веденні пологів. Саме від людей цієї професії залежить не тільки фізичне, а й психологічне здоров'я матері і дитини.

Згадка про акушерку зустрічається в найдавніших  священних книгах індусів, єгиптян і євреїв, а у стародавніх греків і римлян багато богинь шанувалися за заступництво породіллям. Чоловіки в цій професії з'явилися тільки близько середини IV століття до н. е. Середньовічне акушерство було в занепаді. Західна Європа віддала цю науку ченцям і повівальним бабкам. І як результат - висока смертність породіль та новонароджених. Потім наука стала відроджуватися, і лікарі все більше завойовували акушерську практику. Поштовхом до цього стало запрошення Людовіком XIV для надання акушерської допомоги пані Лавальер знаменитого хірурга Клемента з Арея і призначення його першим акушером королівського двору. З'явилося перше керівництво по акушерству "Квітник вагітних жінок і акушерок". Але на акушерство дивилися ще як на відділ хірургії, а чоловіки-лікарі як і раніше запрошувалися до пологів тільки в дуже важких випадках.

В Україні перша акушерська клініка при університеті відкрилася в Харкові - в 1829 році, і складалася вона всього з чотирьох ліжок. У Києві акушерська кафедра із клінікою існує з 1847 року.

Департамент охорони здоров'я міської ради приєднується до численних привітань працівникам пологових будинків і бажає міцного здоров'я, трудових успіхів і сімейного щастя.

Зі святом Вас, дорогі акушерки!