ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Щорічно 28 липня Всесвітня організація охорони здоров'я відзначає Всесвітній день боротьби з гепатитом, заснований Всесвітньою асамблеєю охорони здоров’я в 2010 році.

Гепатит – це запалення печінки вірусної етіології, характеризується значним поширенням, важким перебігом, ускладненнями з переважним ураженням печінки. Наразі вивчено і описано кілька вірусів, здатних викликати вірусний гепатит. Різні віруси і, відповідно, викликані ними гепатити прийнято позначати буквами (А, В, С, D, E інш).

Гепатит А - це хвороба печінки, що викликається вірусом типу А. Інфікування може викликати блискавичний гепатит (гострий печінкову недостатність), який часто є смертельним. Інфікування відбувається при споживанні забруднених харчових продуктів або води. У сім'ях це може відбуватися через брудні руки, коли інфікована людина готує їжу для членів сім'ї. Зростання захворювання припадає на літньо-осінній період.

Симптоми гепатиту А можуть включати підвищену температуру, нездужання, втрату апетиту, діарею, блювоту, неприємні відчуття в животі, потемніння сечі, жовтушність шкіри і очних білків.

Імовірність розвитку важкої форми вище в літньому віці. У інфікованих дітей у віці до шести років зазвичай не спостерігаються помітні симптоми, і лише у 10% розвивається жовтяниця. Серед дітей більш старшого віку і дорослих людей інфекція зазвичай призводить до появи більш важких симптомів, а жовтяниця розвивається більш ніж в 70% випадків захворювання.

Точний діагноз можна поставити шляхом виявлення в крові специфічних для даного гепатиту антитіл.

Майже всі люди повністю одужують від гепатиту А з довічним імунітетом. Однак незначна частина людей, інфікованих гепатитом А, може померти від блискавичного гепатиту.

Специфічного лікування гепатиту А немає. Одужання від симптомів, викликаних інфекцією, може відбуватися повільно і займати кілька тижнів або місяців.

Щоб уникнути інфікування вірусним гепатитом А необхідно: використовувати для пиття, миття посуду, овочів та фруктів лише перекип’ячену воду, ретельно мити руки з милом, використовувати індивідуальні рушники, вживати якісні продукти харчування.

Департамент охорони здоров'я міської ради попереджає про необхідність дотримання правил особистої гігієни.