ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ПО ПРІЗВИЩУ:

 

НОВИНИ

Під час відпочинку на природі, збирання грибів, праці на присадибній ділянці в наших краях можна наштовхнутися на єдину в Україні отруйну змію - гадюку.

Водяться у нас три види гадюк: гадюка Нікольського, степова гадюка і гадюка звичайна. На гадюку можна ненароком наступити на дорозі, куди вони виповзають з лісової гущавини. Самі гадюки, як правило, не нападають першими на людей і при зустрічі намагаються швидко відповзти, але, якщо на змію наступити, вона може укусити, захищаючи себе.

Найагресивніше гадюки поводяться навесні і в перші літні місяці. Гадюки отруйні  відразу після народження. Укуси гадюк не завжди приводять до отруєння. Приблизно у 25 % випадків вони не виділяють отруту при нападі.

Захистити себе від укусу  змії можна, дотримуючись елементарних правил поведінки в потенційно небезпечних місцях:

- у зонах, де можуть бути змії віддавайте перевагу закритому високому взуттю,

будьте уважними в густій траві, зарослих ямах;

- якщо ви побачили змію, не рухайтеся, поки вона не поповзе. Не чіпайте її, не переслідуйте і не дозволяйте дітям грати з нею;

- якщо змія прийняла загрозливу позу, неквапливо відступіть назад, не здійснюючи при цьому різких рухів. Не розвертайтеся до змії спиною. За наявності палиці утримуйте її перед собою у напрямку до змії. Не біжіть від змії, що зустрілася, ви можете наступити на іншу, непомічену до цього;

- вчасно знищуйте гризунів у своїх домах, господарських будівлях, присадибних ділянках, оскільки миші і щури привабливі для змій;

- у нічний час користуйтеся ліхтарем, оскільки деякі змії проявляють особливу активність в теплі літні ночі. Не влаштовуйтеся на нічліг біля дерев з дуплами, біля прогнилих пнів, печер, сміттєвих куп.

 

При укусі гадюки слід відразу ж звернутися по лікарську допомогу. По дорозі до медичної установи дуже важливо зберігати укушену частину тіла в нерухомому стані. Кінцівку можна зафіксувати за допомогою звичайної косинки, палиць. Бажано на пошкоджене місце накласти вологу прохолодну пов'язку. Для нормалізації водно-сольового балансу і виведення отрути з організму забезпечте потерпілого рідиною. Давайте йому багато міцного чаю, бульйону або води.

 

Департамент охорони здоров’я міської ради попереджає про необхідність якнайшвидше доставити жертву укусу гадюки до найближчої медичної установи.