ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ЗА АДРЕСОЮ:

 

НОВИНИ

У КЗ «Пологовий будинок №4» для зручності пацієнток оформлено нові інформаційні стенди. Відтепер кожна майбутня матуся може ознайомитися з оновленою інформацією щодо майбутніх пологів, принципів грудного вигодовування та рекомендаціями ВОЗ та ЮНІСЕФ.

Грудне вигодовування – це природний шлях до здоров’я та гармонійного розвитку дитини. Новонароджений малюк першим інстинктивним рухом тягнеться до материнських грудей, як до джерела життя. Природа потурбувалась про те, щоб, з’явившись на світ, дитина отримала саме ту їжу, яка краще за все підходить її ще незрілому організму.

Вигодовування материнським молоком є природним продовженням того харчування, яке отримував плід у період свого внутрішньоутробного розвитку. Різниця лише в тому, що плід отримує харчування через пуповину з кров’ю матері, а новонароджений після перерізання пуповини отримує їжу з грудей матері молоко.

Природне вигодовування відіграє важливу роль у процесах психоемоційних відносин матері до дитини. Сьогодні саме годування грудьми розглядається як могутній емоційний стимул у процесі становлення психічних функцій дитини. Встановлено, що під час годування грудьми між матір’ю і дитиною встановлюється особлива близькість, яка зберігається на довгі роки, а за деякими даними - на все життя.

Грудне вигодовування надає матері не тільки змогу більше часу спілкуватися з дитиною, але стає ефективною профілактикою мастопатій та запобігає розвитку в майбутньому злоякісних новоутворень молочних залоз, матки та яєчників.