ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ЗА АДРЕСОЮ:

 

НОВИНИ

Щорічно з 1 по 7 серпня проходив Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування, до проведення якого залучилася і Україна. Акція проводиться з метою популяризації та підтримки грудного вигодовування дітей, пожвавлення та відновлення втраченої традиції — годування дітей грудьми.

У 2018 році Всесвітній Тиждень проходить під галосом: «Годування грудьми - основа життя». Мета заходу: привернути увагу суспільства та наголосити на важливості підтримки грудного вигодовування на всіх рівнях: родини, громади, системи охорони здоров'я, роботодавців, суспільства та держави. Грудне вигодовування сприяє зниженню дитячої смертності.

В Україні перша галузева програма підтримки грудного вигодовування була затверджена у 1995 році. З 2001 року розпочата сертифікація закладів охорони здоров’я на відповідність критеріям «Лікарня, доброзичлива до дитини». Всі пологові будинки м. Запоріжжя атестовані на звання ВООЗ, ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини». Цей статус означає, що у кожному такому лікувальному закладі працюють медичні працівники, які володіють основами підтримки грудного вигодовування.

На сьогодні 97% новонароджених у пологових будинках м. Запоріжжя знаходиться на грудному вигодовуванні, з них 75% дітей протягом 6 місяців життя знаходяться на виключно грудному вигодовуванні.

01.08.2018 у м. Запоріжжя регіональним методично-організаційним моніторинговим Центром КУ «Запорізька обласна клінічна дитяча                    лікарня» ЗОР проведено круглий стіл «Грудне вигодовування – здоровий початок життя, як запорука поваги один до одного та піклування про світ, в якому ми живемо», в якому взяли участь працівники департаменту охорони здоров’я ЗМР, лікарі акушери-гінекологи-тренери пологових будинків з грудного вигодовування.

У «Школах свідомого батьківства» усіх жіночих консультацій та у відділеннях патології вагітних пологових будинків м.Запоріжжя протягом тижня для лікарів акушерів - гінекологів, акушерок жіночих консультацій, вагітних жінок та залучених членів їх родин проведено круглі столи.

Грудне вигодовування – це ключовий елемент, який  обумовлює благополучний початок життя, рівність, розвиток, закладає основи здоров’я та розумових здібностей, є важливою складовою турботи про світ, в якому ми всі живемо. Але для повноцінного грудного вигодовування необхідно поважати один одного та захищати та підтримувати це тендітне диво – диво материнства.