ЗНАЙТИ ЛІКАРЯ ЗА АДРЕСОЮ:

 

НОВИНИ

Директор департаменту охорони здоров’я міської ради Ушакова Вікторія Василівна стала гостем програми «Ранок з tv5», на якій надала відповіді на актуальні питання щодо впровадження медичної реформи в Запоріжжі.

Перш за все директор департаменту розповіла про зміни в механізмі фінансування первинної медичної допомоги. Фінансування буде здійснюватися на кожного пацієнта, який уклав декларацію з лікарем, відповідно до віку за різними капітаційними ставками. Процес підписання декларацій розпочався 1 квітня, до нього активно долучилося і місто Запоріжжя. На сьогодні вже майже половина мешканців обрали лікаря і уклали декларацію з обраним спеціалістом. З нового року за цими деклараціями буде здійснюватися фінансування з державного бюджету. На сьогодні первинна медична допомога фінансується за рахунок медичної субвенції, що складає 240 грн на одну особу на рік. Мінімальна базисна ставка при укладанні декларації буде 370 грн на одну особу, для дітей до 5 років в 4 рази більше.

Первина медична допомога є гарантованою державою безоплатною медичною допомогою. Всі пацієнти, які уклали декларацію з лікарем з нового року, будуть безкоштовно отримувати допомогу сімейних лікарів, дільничних терапевтів й дільничних педіатрів, та проводити безкоштовно медичні аналізи, функціональні дослідження. Всі запорізькі центри первинної медико-санітарної допомоги перейшли в статус комунальних некомерційних підприємств, і наразі триває процедура підписання договорів з Національною службою здоров’я. Пацієнтам, які не уклали декларації, з 2019 року безкоштовно буде надаватися лише невідкладна допомога. Згідно з законодавством  кожен громадянин України має право обрати собі будь-якого лікаря незалежно від місця реєстрації. Спеціалісти радять обирати лікаря, який знаходиться на невеликій відстані від місця мешкання.

Також директор департаменту охорони здоров’я розповіла про можливості електронного запису пацієнтів до лікарів в закладах охорони здоров’я міста. В Запоріжжі вже два роки як впроваджено електронний запис до лікаря первинної ланки. Більше 50% робочого часу лікаря віддано на електронний запис. Наразі впроваджується електронний запис до лікарів вторинної ланки – запис до лікарів жіночих консультацій, стоматологічних поліклінік міста. Найближчим часом буде впроваджено запис до вузьких спеціалістів поліклінік міста.

Директором департаменту було роз’яснено, де знайти інформацію про лікарів, які надають первинну допомогу. На офіційному сайті департаменту охорони здоров’я, з презентацій про кожного лікаря первинної ланки з зазначенням стажу та досвіду роботи, в реєстратурах центрів первинної медико-санітарної допомоги.

Наприкінці директор департаменту охорони здоров’я міської ради Ушакова Вікторія Василівна порадила скоріше обрати лікаря і забезпечити себе безкоштовною первинною медичною допомогою, тому чим більше Запоріжжя отримає коштів з державного бюджету, тим більше коштів з бюджету міста можна буде спрямувати на придбання нового обладнання, медикаментів тощо.